Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Kabelky a psaníčka pro nevěsty. Jak si vybrat?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

18. 5. 2018

Ženy jsou bez kabelky nebo psaníčka takřka bezradné. Nosí si v těchto nezbytných doplňcích všechny své nepostradatelné drobnosti. I nevěsty obvykle potřebují mít něco, kam si uložit potřebné líčení, mobilní telefon nebo peněženku. I když drobné psaníčko nebo menší kabelku nevyužijete při obřadu, později se může hodit. Jak si správně vybrat?

Svatební den je plný romantiky a plný jemných a světlých odstínů. Velmi oblíbená je například pudrová, smetanová či bílá barva a v takovém duchu by měla být i vaše kabelka. Vy, jako nevěsta, jste neustále pod dohledem a obracejí se na vás oči všech. Proto zapomeňte na staré černé psaníčko, které nosíte do divadla nebo na plesy. A rozhodně není vhodná kabelka, kterou si berete do práce či do města.

Jak vybrat kabelku nebo psaníčko na svatbu?

Důležité je vědět, co musíte nutně na svatbě mít při sobě. Podle toho pak volte velikost psaníčka či kabelky. Mobil, rtěnka či kapesní parfém se bez obtíží vejdou i do mini psaníčka nebo do stylového váčku se stahovací stužkou v barvě svatebních šatů. Pokud se vaše svatba odehrává někde, kde máte domluvené i ubytování, snadno si necháte zbytek věcí na pokoji. Jestliže ale slavíte například v restauraci a ubytovaní jste úplně jinde, sáhněte raději po crossbody kabelce, která je praktičtější. Rozhodně ale nevolte takové rozměry, které zbytečně poutají pozornost, tu máte poutat vy – nevěsta.

Styl kabelky by měl korespondovat se svatbou. Krajkové šaty v boho stylu skvěle doplní hladká nebo perličkami či kamínky posetá psaníčka. K nadýchaným princeznovským šatům si můžete vzít psaníčko s většími rozměry.

Na svatbě se později nevěsta často převléká ze svatebních šatů do pohodlnějších a klidně i barevnějších šatů. K nim si můžete dovolit barevně sladěnou crossbody kabelku, která nemusí být tolik elegantní jako ta k šatům svatebním.

Svatební doplňky: víte, jaké vám na svatbu rozhodně nesmí chybět?

Zaměřte se na detaily

Detaily vždy utvářejí celek, proto se na ně zaměřte a nezapomeňte ani na ženicha. Pokud si váš nastávající manžel zvolil nějaký stylový doplněk, můžete ozvláštnit své psaníčko nebo kabelku i vy.

A nezapomeňte, že takřka každý svatební den končí tancem a zábavou, někdy docela divokou. Určitě si také budete chtít zatancovat se svým manželem. Proto při pořizování psaníčka nebo kabelky myslete na to, aby jejich součástí byl i řetízek či šňůrka přes rameno pro pohodlné nošení.

Inspirace ve fotogalerii

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Kabelky a psaníčka pro nevěsty. Jak si vybrat?