Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Jak vypadala svatba trochu neortodoxního černošského páru z Baltimore? Podívejte se sami

Martina Mádlová

Martina Mádlová

9. 12. 2017

Možná si myslíte, že už vás nic nemůže překvapit. Možná jste přesvědčeni, že jsou v podstatě všechny svatby stejné nebo hodně podobné. Tato svatba vás ale přesvědčí, že je vše možné. Černošský pár sympatických žen chtěl, aby jejich veselka odrážela jejich vskutku netradiční životy, a to se jim tedy rozhodně povedlo.

Obě snoubenky, fotografka Chris a profesorka Sydney, které se ale věnují divadlu a zejména parodiím, chtěly, aby jejich svatba přesně odrážela jejich životní styl. Navíc jsou prý také narozené obě ve znamení Lva a i jejich znamení horoskopu mělo předurčit, že svatba bude velmi divadelní. Chris chtěla, aby pozvánky na svatbu vypadaly jako klubový leták a jejich oblečení rozhodně nebylo „klasické“. Zadaly hostům, aby jim vybrali oblečení, kterým je budou moci interpretovat. Dostaly mnoho kousků, od koktejlových šatů až po kostýmy skřítků, které pak spolu s hosty převezly na místo obřadu.

Jak přijet na svatbu? Máme pro vás tipy tradiční i netradiční

Ceremoniál i recepce se konaly v divadelním černém boxu, který byl v tu dobu volný pro jejich vizi. Dekorace pro obřad byly minimální, protože novomanželky spoléhaly především na dramatické divadelní osvětlení. Aby mohly být doprovázené dramatickým osvětlením, musely mít také dramatický nástup. Šly po uličce připomínající gayský taneční klub „Din Daa Daa“. Doprovázela je DJka se svou hudbou. Po snoubencích následuje 35letý bratr Sydney, který přináší prsten a po něm ještě její 98letá babička, která dělá déšť a má připomínat „květinovou dívku“.

Po srdečném a osobním obřadu následovala chutná recepce, kde si lidé mohli pochutnat na dobrotách místního kuchaře a na kuřeti Popeye.

Jak probíhal obřad?

Obřad provedla oficiální světská rodinná přítelkyně Linda. I když byla jejich svatba světská, měla zahrnovat i aspekty afroamerické tradice, jako je například skákání přes koště či malý oltář, který byl vytvořen pro předky.

Slavnostní ceremoniál otevřela báseň „Kdo jsi, jsi mou modlitbou“ od Nayyirah Waheed, která okamžitě vyvolala slzy v očích všech přítomných. Obřad odrážel velkou lásku dvou zamilovaných k sobě navzájem, ale také sliby, že spolu budou pracovat jako dvojce. Součástí slibů bylo i to, že budou nadále bojovat za společenství a větší svobodu černé komunity.

Na svatbě se podíleli i přátelé. Kamarádka Brenna je návrhářka šperků a ručně vyrobila snubní prsteny obsahující zlato po nedávno zesnulém dědečkovi Sydney. DJka je zase kamarádka Chris, DJ Tezrah, která vytvořila neobyčejnou směs hudby, nabídla hip-hop, taneční hudbu a soundtrack z devadesátých let pro party atmosféru.

https://www.instagram.com/p/Bbmv_INFERc/?taken-by=offbeatbride

Hostina byla skromná, ale o to víc zábavná

I hostina byla věru netradiční. Jídlo na svatbě bylo Popeye kuře, což je podobné jako KFC. Na stoly byly použity jednoduché černé ubrusy s africkými a ankarskými motivy a květinami ve svatebních barvách novomanželů, černé, zlaté, růžové. Pro Sydney byl velmi zábavný okamžik, kdy mohla hodit svatební dort do úst Chris. Samozřejmě něco podobného už dělaly při svých představeních, ale nikdy s jídlem. Pro Chris bylo zase nejlepší akcí večera napodobení písně Michaela Jacksona „Love Never Felt So Good“.

Mladý pár se zasnoubil, uspořádal svatbu a letěl na svatební cestu – vše v jednom letadle

https://www.instagram.com/p/BbsR_OzlZJz/?taken-by=offbeatbride

Malý tip od šťastného páru na konec

Svatba byla plná DIY nápadů, buď pro svou jedinečnost, nebo kvůli úspoře peněz. Sydney připravila domácí francouzské makronky. Chris se zase starala o osvětlení a dokonalý zážitek z tanečního klubu. Protože se však nedalo stihnout všechno najednou, musely obě uznat, že nějakou pomoc přeci jen budou potřebovat, a že z některých plánů budou muset slevit nebo od nich ustoupit.

Proto radí ostatním, kteří by si chtěli dělat vše naprosto sami, aby si uvědomili, že existují věci, které se budou muset řešit, ale nikdo nikdy přesně neví, co by to mohlo být. Nakonec také zjistíte, že to, co na svatbě nemáte, vlastně vůbec nepotřebujete. Ani na jejich svatbě nakonec nebyly potřeba makronky, fontánka ani zbytečně složité osvětlení.

Ohodnoťte tento článek:
2,5
Právě čtete

Jak vypadala svatba trochu neortodoxního černošského páru z Baltimore? Podívejte se sami