Menu
WeddingMag
Svatební šaty

Jak vybrat svatební šaty pro nevěsty s větším poprsím?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

5. 6. 2018

Větší prsa někdy nemusí být taková přednost, jak se mnozí domnívají. Někdy s nimi může být i pořádné trápení. A to zejména při výběru svatebních šatů. Žena chce vypadat krásně a okouzlit své okolí a především, svého budoucího manžela. Jak vybrat ideální šaty pro větší dekolt, tak, aby neukazovaly víc, než by měly?

Většina žen se domnívá, že při výběru svatebních šatů je největším problémem nějaké to kilo navíc. Opak je ale pravdou, protože mnohem větší potíže způsobují velká prsa. Takové ženy nemívají konfekční postavu a klidně se stane, že nahoře mají třeba velikost 42 a přes boky o několik čísel menší. Potom se snadno stane, že u hubených žen pak prsa přes korzet přetékají, což není ani hezké a ani pohodlné. Šaty musí sedět přesně. Nikde by nemělo být nic utlačováno a ani přetékat. V tomto případě se hodí lodičkové výstřihy, rukávky nebo ramínka do véčka.

Nestyďte se za své přednosti

Více obdařené nevěsty se často obávají toho, zda se v odvážnějším modelu, který nechá jejich přednostem vyniknout, vůbec mohou odvážit vstoupit do obřadní síně. Co když se svatebčané budou smát nebo se nebude líbit svému nastávajícímu. A co teprve při zkoušení ve svatebním saloně, nebude se prodavačka snažit nevěstu nacpat do neforemného pytle nebo do šatů až ke krku, aby svými prsy na svatbě nikoho nepohoršovala?

Pokud takové obavy také máte, snažte se je hodit za hlavu. Salon, kde by se o něco takového pokoušeli, s díky opusťte a najděte si jiný nebo si nechte šaty ušít na míru. Váš snoubenec si vás chce vzít takovou, jaká jste a hosté, které zvete na svatbu, vás určitě mají rádi se vším všudy. Dnes je takové množství nádherných šatů, které dokáží udělat s postavou divy. Nechte si poradit od profesionálů, kteří vám doporučí ideální šaty, ve kterých budete vypadat kouzelně. Uvidíte, jak se vám zvedne sebevědomí, až v dokonale padnoucím svatebním modelu budete kráčet uličkou.

Jak správně vybrat svatební šaty?

Jaké šaty jsou pro velká prsa vhodné?

Z velkých prsou udělejte svou přednost a nezakrývejte je. Není to potřeba, a navíc to ani nevypadá hezky. Jen si představte, jak to vypadá, když si na sebe vezmete bílý rolák. Prsa najednou vypadají ještě větší, než jsou. Ideální je v tomto případě korzet, který stáhne pas a udělá dokonalejší postavu. Jen je důležité, aby byl z opravdu kvalitních materiálů, které skutečně dobře drží. Nemusíte se bát ani hlubšího dekoltu nebo zavinovacích šatů. Jestliže chcete opticky zmenšit vaše poprsí, nevolte příliš zdobený korzet, ale spíše jednoduchý. Zdobení nechte na dolní část šatů. Odvedete tak pozornost od výstřihu. Také tmavší a matné barvy dokáží zmenšit váš výstřih.

Pokud chcete šaty na ramínka, buďte ve výběru opatrná. Tenká, špagetová ramínka, pokud mají váš výstřih držet nahoře, se vám začnou nehezky zarývat do kůže a nošení nebude ani trochu pohodlné. Vybírejte buď širší a pohodlná ramínka nebo taková, která mají jen dekorační funkci.

A nezapomeňte. Aby váš dekolt ve svatebních šatech vypadal opravdu dobře, musíte myslet i na to, co máte pod šaty, tedy na kvalitní podprsenku a její vhodnou velikost.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Jak vybrat svatební šaty pro nevěsty s větším poprsím?