Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Jak udělat dokonalou fotografii zásnubního prstenu? Poradíme

Martina Mádlová

Martina Mádlová

7. 6. 2018

Konečně se to stalo – váš milý se vyslovil a požádal vás o ruku. Prsten, který vám dal je opravdu nádherný. A vy se teď s ním chcete pochlubit celému světu. Pokud chcete mít fotku, která bude skvěle vypadat na sociálních sítích i ve vašem albu, musíte se trochu připravit. Máme pro vás pár tipů, jak vyfotit svou ruku s prstenem tak, aby byl záběr perfektní.

Dokonalou fotku vám samozřejmě vytvoří profesionální fotograf. Jestliže ale nechcete za focení platit, musíte myslet na několik důležitých věcí.

1.Nezapomeňte na světlo

Všimněte si, že dobrý fotograf vždy řeší správné světlo. Je velmi důležité. Ideální je, když můžete fotit venku nebo někde u okna, protože přirozené světlo je nejlepší. Ale pozor! Vyvarujte se přímému slunci. Špatné osvětlení zapříčiní, že fotografie bude rozmazaná a krása vašeho prstenu vůbec nevynikne. Ani focení pod žárovkou nebo zářivkou celou situaci moc nezlepší.

2. Dopřejte si kvalitní manikúru

Olámané nehty či rozpraskaná kůžička kolem nich příliš parády nenadělá a nezlepší to ani sebekrásnější zásnubní prsten. Nejlepším řešením je, chvíli s fotografií počkat a dojít si na profesionální úpravu nehtů. Nemusíte si nechat udělat hned nehty gelové, pokud to není váš šálek kávy, stačí jen lehká úprava a lak. Když chcete mít fotografii okamžitě, rychle si nehty upravte a nalakujte. Můžete také fotit ruku zaťatou v pěst, ale není to tak hezké.

Zásnubní prsten: proč se bez diamantu neobejde?

3. Správná pozice ruky

I postavení vaší ruky a prstů hodně ovlivňuje kvalitu fotografie. Ruku mějte uvolněnou, prsty by neměly být strnulé, ale malinko nakrčené. Zkusit můžete i něco přirozeného. Vezměte si do ruky třeba skleničku vína a natočte ruku tak, aby prsten vynikl. Nebo můžete mít ruku i na ruce vašeho snoubence. Vždy ovšem dbejte na to, aby byl vidět zásnubní prstýnek. Chcete se přece pochlubit právě jím ne?

4. Dokonalé pozadí

Příroda je dokonalá sama o sobě, takže pokud vás partner požádal o ruku někde venku, můžete využít jako pozadí právě ono výjimečné místo. Skvěle ale vypadá jako pozadí i třeba hezký polštářek nebo cappuccino s pěnou. Zkuste si představit, jak se fotíte se svým novým prstenem a za vámi teče řeka. Co určitě není vhodné, je strakaté pozadí, nesourodé, přeplácané nebo neuspořádané. Vhodné není zkrátka nic, co odláká pozornost od vaší ruky s prstenem.

5 tipů jak vybrat snubní prsten? Přinášíme vám inspiraci

5. Proveďte úpravy

Nemusíte být odborník, abyste dokázala upravit fotografii k obrazu svému. Pokud fotíte mobilním telefonem, stáhněte si nějakou aplikaci, kterých je dostupných mnoho. Na PC to bude ještě lepší. Upravte jas, kontrast, teplotu barvy. Můžete k ní i něco připsat nebo udělat koláž z vícero fotek. Až bude pro vás dokonalá, šup s ní na internet. Pak už se jenom budete kochat pochvalnými komentáři a gratulacemi.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak udělat dokonalou fotografii zásnubního prstenu? Poradíme