Menu
WeddingMag
Pro ženicha

Jak se muž v Indii vypořádal s milencem své ženy? Místo smrti, svatba

Martina Mádlová

Martina Mádlová

10. 4. 2018

Pokud muž nebo žena zjistí, že je jejich milí podvádějí, nejčastěji volí jako řešení rozvod. Úplně jiné řešení zvolil muž v Indii. Ten pomohl své ženě, aby si svého milence vzala. Byli byste také tak tolerantní?

Basudep Tappo, kterému je 28 let a pochází z vesnice Palmara v indickém státě Odisha, si 4. března vzal mladou ženu z vesnice v Jharsugudě, protože si to přály jejich dvě rodiny. Jejich svatba vypadá trochu jako ze středověku, protože se museli vzít především kvůli tomu, že se jednalo o tradici rodiny Taboo, i když nebyly podepsány žádné zavazující dokumenty, už jen závazek jejich rodiny je ke svatbě donutil.

Nečekaná překážka

V prvních šesti dnech se zdálo všechno dobré, ale pak jejich dům přišli navštívit tři muži z domovské vesnice nevěsty a věci nabraly překvapivý směr.

Tři muži, z nichž jeden tvrdil, že je bratrancem ženy, byli přivítáni Basudepovou rodinou v domě mladé dvojice. V jednom okamžiku odešli dva muži z domu, aby si prohlédli vesnici a „údajný“ bratranec zatím zůstat doma s ženou sám. Bohužel je spolu viděli sousedi, vběhli do domu a začali muže bít. Novomanželka se na to nemohla dívat a přisnala se, že se jedná o jejího bývalého milence.

Ona byla přinucena vzít si Basudepa svými příbuznými, protože je nejmladší ze tří sourozenců a rodiče už nežijí.

I zrušená svatba se může přeměnit na dobrý skutek. Nevěsta přenechala drahou hostinu lidem bez domova

Překvapivá svatba

Při pohledu na události i okolnosti, které k nim vedly, navrhl mladý Ind své manželce, ať si jako manžela vezme svého milence. Poté kontaktovat staršího bratra a sestru své ženy a rodiče milence, aby je o tomto plánu přesvědčil. Nakonec se konala svatba, kterou vidělo mnoho zmatených hostů. A i tato druhá svatba byla tradiční a v souladu se zvyklostmi komunity.

Za cizoložství smrt

Takové přiznání by mělo obvykle tragické následky v mnoha částech indického venkova, kde je cizoložství považováno za smrtelný hřích, ale po vyslechnutí své ženy přišel mladý muž s mírovým a poněkud netradičním řešením, když navrhl, aby se také vdala za milence.

„Život tří lidí by byl zničen, kdybych to neudělal. Toto bylo jediné řešení. Nyní můžete být všichni tři šťastní,“ řekl Tappo.

Jeho matka, Sanibari Tapoo, pochválila svého syna za jeho moudrost a říká, že se za daných okolností rozhodl nejlépe. I proto přišla celá vesnice podpořit druhé manželství jeho manželky. Snad jim jejich zajímavé trojčlenné manželství bude  fungovat.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak se muž v Indii vypořádal s milencem své ženy? Místo smrti, svatba