Menu
WeddingMag
Svatební hostina

Jak naplánovat veganskou svatbu? Není to nijak snadné

Adéla Beranová

Adéla Beranová

19. 4. 2018

Svatba by měla mimo jiné odrážet vás jako pár i jako jednotlivé osobnosti. Pokud tedy vyznáváte život propojený s přírodou a veganský styl stravování, měla by taková být i vaše svatba. Její plánování nebude úplně snadné, ale rozhodně to stojí za tu námahu.

Při přípravách veganské svatby se musíte připravit na to, že budete muset omezit některé své sny a přání. Zvlášť pokud toužíte po veganské, ale zároveň luxusní svatbě, bude to možná trochu oříšek.

Slavné veganské svatby

Určitě si pamatujete na svatbu Natalie Portman a její překrásnou květinovou korunu a rozzářený úsměv. Stejně jako na Anne Hathaway a její červenající se šaty v pozdně odpoledním kalifornském slunci. Možná už si ale neuvědomujete, že obě tyhle slavné nevěsty jsou veganky a podle svého životního stylu pojaly i svatbu.

Veganské hodnoty jako priorita

„Pro mě je být veganem prostě o tom dělat rozhodnutí, která neublíží zvířatům. Zpočátku jsem měla při plánování trochu obavy, ale naši dodavatelé to všichni brali jako pozitivní výzvu,“ popisuje Elisa, která si veganskou svatbu sama vydobyla.

Podle Elisy je to zároveň šance, jak ukázat rodině a přátelům, co to znamená být veganem. „Já doufám, že byli hosté příjemně překvapeni, když zkusili veganské jídlo třeba i poprvé na naší svatbě,“ dodává nevěsta.

Hostina ve veganském stylu

Zručný dodavatel pohoštění dokáže dát bezesporu dohromady i hostinu bez masa vajíček a jiných živočišných produktů. Už i mnoho pekařství nabízí cukroví včetně svatebních dortů, které odpovídá veganskému jídelníčku.

Svatební outfit

Mnoho kvalitních designérů nabízí i svatební šaty bez hedvábí. Stejně tak boty nemusíte mít z kůže. „Při nákupech svatebního oblečení a doplňků nebylo nijak složité se vyhýbat kůži a hedvábí,“ potvrzuje Elisa. „Většina návrhářů byla více než nadšená z hledání alternativních látek a materiálů, běžný člověk by na výsledku nepoznal rozdíl,“ dodává.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak naplánovat veganskou svatbu? Není to nijak snadné