Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Kit Harington a Rose Leslie, hvězdy seriálu Hra o trůny, se vzali na hradě ve Skotsku

Martina Mádlová

Martina Mádlová

25. 6. 2018

Vypadá to, že Jon Snow a Ygritte dostali svůj šťastný konec. Nebo alespoň jejich představitelé, kteří se 23. června 2018 vzali po několikaletém vztahu na skotském zámku, který patří otci nevěsty a v jejich rodině je už 900 let. Na svůj velký den nezapomněli pozvat i své kolegy ze seriálu Hra o trůny.

Pár se setkal již v roce 2012, kdy byla Rose obsazena do role bojovnice Ygritte, které se pro její zrzavé vlasy říká „ohněm políbená“. V populárním seriálu stanice HBO Hra o trůny na motivy fantasy ságy amerického spisovatele George R.R. Martina Píseň ledu a ohně skončila láska těchto dvou postav tragicky. Ygritte ve čtvrté řadě seriálu zemřela a 31letá herečka seriál opustila. V reálném životě se jim ale zjevně v lásce daří, což potvrdili i svou svatbou.

Tradiční svatba v kostele

Herci oznámili své zasnoubení loni v září v London Times. Svou svatbu naplánovali ve Skotsku, rodné zemi nevěsty. Samotný obřad se konal v malém kostele Rayne, v Kirktonu v Rayne a po něm se všichni přesunuli do zámku Wardhill. Na cestě z kostela hosté házeli po nevěstě a ženichovy papírové konfety pro štěstí. Pak nasedli do starého Land Roveru zdobeného srdíčky z papíru a plechovkami a vydali se do nedalekého hradu.

Tohle jsou skuteční partneři herců ze seriálu Hry o trůny

Kostel Rayne uctívá rodina Rose už po stovky let. Jeho zdi zdobí plakety mnoha rodinných předků a na místním hřbitově jsou pohřbeni takřka všichni členové rodiny. Jako mladá dívka navštěvovala Rose dívčí soukromou školu v Rayne.

Krásná nevěsta si oblékla bílé krajové šaty s rukávy od Elie Saab, věneček s květin a bílý závoj. Nesla malou kytici květin a ohromně jí to slušelo. K oltáři ji nevedl nikdo jiný než její otec, Sebastian Leslie, oblečený do tradičního skotského kiltu.

Společnost MEY prodává klenoty ze seriálu Hra o trůny. Aktuální zásoby jsou vyprodány

Na svatbu britských herců dorazili i jejich herečtí kolegové ze seriálu Hra o trůny. Mezi pozvanými byli Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Maisie Williamsová (Arya Stark), Sophie Turnerová (Sansy Stark) a Emilia Clarkeová (Daenerys Targaryen).

Oba herci si zvolili naprosto tradiční svatbu. Očekávání některých fanoušků, že se jejich sňatek ponese v duchu seriálu, tak zůstala nenaplněna.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Kit Harington a Rose Leslie, hvězdy seriálu Hra o trůny, se vzali na hradě ve Skotsku