Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Adrenalinové svatby. Proč jsou tradiční obřady nuda a co všechno už lidé zkoušeli?

Taťána Kročková

Taťána Kročková

13. 10. 2020

Netradiční svatební obřady se těší velké oblibě. Některé z nich ale mohou být i dost nebezpečné. Alespoň v očích konzervativců a těch, kteří mají rádi klasiku. Sportovci a adrenalinoví dobrodruzi si ale potrpí na svatební obřady pod vodou nebo třeba na skále ve výšce několika desítek metrů. Proč ne? Svatba má být přece nezapomenutelný zážitek!

Netradiční svatební obřady pro odvážné

Pro leckoho může být už samotná svatba adrenalinovým zážitkem, a což teprve celé manželství! Někdo si chce užít adrenalinu ještě více, a tak volí netradiční svatební obřad, na který by si leckdo netroufl. Pokud máte na něco takového zálusk, nikdo vám nebrání, ale dobře zvažte, zda je to opravdu to, co si přejete ze všeho nejvíc na světě a zda vám to stojí za to. Adrenalinovou svatbu musí chtít oba nastávající, musí být prakticky zrealizovatelná a nesmí ohrozit oddávajícího ani další účastníky obřadu na životě. Jaké možnosti se tedy nabízí?

Nechte se inspirovat skutečnými příklady adrenalinových svateb ze světa i z našich končin. A protože adrenalinová svatba není zase tak úplně pro každého, mohou vás příběhy o netradičních svatebních obřadech alespoň pobavit nebo ohromit, když už ne zrovna inspirovat. Ostatně taková pořádná netradiční svatba vás může i přivést k zápisu do Guinessovy knihy rekordů!

Svatba na laně mezi skalami

Netradiční svatbu plnou adrenalinu zažila i naše česká slacklinerka Anna Hanuš Kuchařová, držitelka evropského rekordu v highline ve výšce 1 km nad zemí a také nejdelšího pobytu na laně, na kterém vydržela přes 24 hodin. A jak jinak by asi mohla vypadat svatba provazochodkyně s dalším provazochodcem, než právě na lajně v obrovské výšce nad zemí! Nezapomenutelnou svatbu ve skalách si oba snoubenci původně naplánovali jako druhou neoficiální svatbu, která měla proběhnout ve skalách u Děčína, zatímco klasický formální obřad pro rodinu měl probíhat v lese. Vše ale dopadlo jinak a svatba na laně se nakonec uskutečnila.

Slacklinerka Anna Hanuš Kuchařová řekla svému nastávajícímu ”ano” uprostřed natáhnutého lana mezi dvěma skalami, po němž oba snoubenci přicházeli každý z jiné strany, aby se potkali přesně uprostřed. Nadšený farář, který v mládí lezl, před svatbou potrénoval a vylezl na skalní věž, kde si oblékl talár vytažený rovnou z batohu. Adrenalinové svatby na lajně se zúčastnilo přes dvě stovky svatebních hostů, kteří této úchvatné podívané přihlíželi z lesa. Svatba se odehrávala ve skalním městě Tisá a na svatební cestu lezci vyrazili do Yosemit. Svůj životní příběh slacklinerka popisuje ve své knize Od slackline k tiché radosti, kterou letos vydalo nakladatelství Jota.

Svatba pod vodou – místo svatebních šatů neopren

Pokud si chcete užít netradiční svatbu pod vodou, stačí na sebe nahodit neopreny a směle do toho. Jedna taková svatba je už zapsána v Guinessově knize rekordů. Jednalo se o polský pár Ewu a Pawla. Pod vodou se tehdy sešlo 275 svatebních hostů v pětimetrové hloubce. Místo svatebních šatů měla nevěsta bílý neopren s vlečkou, ženich pak černý neopren a samozřejmě bez vlečky. Tato svatba byla církevní a nevěstu se ženichem oddával pastor. Nezapomenutelný svatební polibek proběhl už bez kyslíkových bomb. Byl plný bublinek.

Svatba 180 metrů nad zemí

Pořádný adrenalin zažil také čínský pár, který se nechal oddat ve výšce 180 metrů nad zemí na houpající se plošince pod skleněným mostem v provincii Chu-nan. Stalo se tak na den čínského svátku všech zamilovaných 9. srpna. Skleněné mosty a schody ve vysokých skalách totiž zrovna moc bezpečí nevzbuzují, ale v Číně si na ně potrpí a těší se značné turistické oblibě.

Tipy na netradiční svatbu

Netradiční místa na svatbu lákají mnohé páry, kteří chtějí prožít něco jedinečného a přejí si, aby na takovou svatbu nikdy nikdo nezapomněl. Pokud i vy toužíte po nevšedních zážitcích a máte rádi dobrodružství, popřemýšlejte, jaká adrenalinová svatba by vám stála za pořádné bušení srdce. Svatby v lese, na zámku, ve skalách či pod vodou už dnes totiž nejsou ničím neobvyklým.

Možná by se vám ale také mohl líbit svatební obřad v balóně, v letadle či vrtulníku, v podzemní jeskyni, na lodi, na divadelním pódiu nebo třeba na safari mezi divokými zvířaty. Záleží jen na vás, co si vymyslíte, a co je vám blízké. Nic přece není nemožné…

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Adrenalinové svatby. Proč jsou tradiční obřady nuda a co všechno už lidé zkoušeli?