Menu
WeddingMag
Plánování svatby

7 věcí na kterých byste neměli na vaší svatbě šetřit

Evžena Janovská

Evžena Janovská

28. 9. 2014

Svatba představuje nemalé finanční náklady a výrazně zasahuje do rozpočtu ženicha i nevěsty. Někteří snoubenci se snaží na svatbě ušetřit. Avšak na některých věcech se nedá šetřit, jinak hrozí riziko, že se vaše svatba změní ve fiasko. Na čem byste tedy při plánování svatby rozhodně šetřit neměli?

1. Na svatební hostině

Svatba má být oslavou, na svatbě se máte bavit vy i vaši hosté. K oslavě patří dostatek dobrého jídla i pití. Cena svatební hostiny záleží nejen na počtech hostů, ale také na druhu restaurace i na druhu jídla. Svatební hostina nemusí být v pětihvězdičkovém hotelu, avšak nemůže být ani v restauraci nižší cenové skupiny. Svatební hostina patří k důstojné oslavě vašeho velkého dne a tomu by mělo odpovídat místo i menu.

2. Na svatebním dortu a cukroví

Nedílnou součástí svatební hostiny je svatební dort a cukroví. Některé nevěsty nebo jejich matky se rozhodnout upéct svatební dort a cukroví doma. Svatební dort není obyčejný dort, který je možném si koupit v každé cukrárně, svatební dort je umělecké dílo. Podobně i cukroví, napéct velké množství cukroví stojí mnoho času a nemusí se dostavit očekávaný výsledek.

3. Na hudbě při hostině

Nedílnou součástí svatební hostiny je hudba. Amatérští hudebníci, pokud neznáte jejich schopnosti, mohou udělat z vaší svatby fiasko. Vybírejte si raději profesionální hudebníky. I amatérští hudebníci mohou být vynikajícími umělci, vyberte si však pouze ty, jejichž hudební schopnosti znáte.

4. Na výzdobě

Výzdoba hraje velkou roli při průběhu svatby, výzdoba pomáhá utvářet atmosféru. Vybírat nejlevnější květiny nemusí být dobrý nápad. Rovněž nemusí být dobrý nápad ušetřit na květinářce a realizovat květinovou výzdobu sami. Výsledný dojem může být katastrofální.

5. Na kyticích pro družičky, maminky, babičky

Někdy bývá velkým pokušením ušetřit na kyticích pro družičky, maminky, babičky. Při výběru kytic pro družičky, maminky, babičky by se nemělo hledět pouze na cenu. Kytice je podobně, jako šperky, doplňkem oblečení.

6. Na svatebních fotografiích

Profesionální fotograf je sice drahý, avšak je zárukou, že vaše svatební fotografie budou kvalitní. Fotografování není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Kromě toho profesionální fotograf ví, co má fotit a jaké záběry má dělat. Ušetřit na tom, že si neobjednáte profesionálního fotografa, se nemusí vyplatit. Mizerné záběry a rozmazané fotografie za to nestojí.

7. Na skrytých nákladech

Je velkou chybou nepočítat ve svém rozpočtu na náklady za svatbu s nepředvídatelnými náklady. Mohou se objevit nepříjemná překvapení v podobě nečekaných výdajů.

Na čem je možné na svatbě ušetřit?

Při plánování je sice dobré mít na zřeteli cenu, avšak cena nemá být hlavním kritériem. Hlavním kritériem při plánování svatby má být kvalita. Je možné ušetřit na pronájmu obřadní místnosti. Svatba nemusí být na zámku, i radnice je důstojným místem pro tento významný den. Můžete ušetřit také na svatební agentuře tím, že si svatbu naplánujete sami. Ušetřit můžete také na dopravních prostředcích. Doprava z obřadní síně na recepci nemusí být  kočárem nebo nejdražším autem. Ideální je, pokud je recepce v blízkosti obřadní síně a lze tam pohodlně dojít pěšky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 věcí na kterých byste neměli na vaší svatbě šetřit