Menu
WeddingMag
Pro svatebčany

5 tipů, jak vybrat šaty pro družičku

Redakce

Redakce

9. 12. 2019

Jste pozvaná na svatbu jako družička a nevíte, jaké šaty si vybrat? Máme pro vás pár tipů, které vám hon za těmi pravými šaty ulehčí.

Nezastiňte svatební šaty

Univerzální pravidlo pro výběr barvy, délky nebo střihu šatů neexistuje. Hlavní ale samozřejmě je, že šaty družičky nikdy nesmí být zajímavější než ty, které si oblékne nevěsta. Podle tradice by měla družička volit šaty ve světlejších barvách a velmi podobné těm svatebním. V dnešní době už se ale na tradice tolik ohlížet nemusíte. Bez obav tak můžete zvolit i tmavě modrou barvu. Výjimkou nejsou ani šaty v černé či dokonce bílé barvě. Hlavní slovo při výběru však musí mít v každém případě nevěsta.

Sladit nebo nesladit šaty družiček?

První krok při výběru družičkovských šatů dělá nevěsta ve chvíli, kdy se rozhoduje, zda bude chtít šaty družiček vzájemně sladit nebo ne. V zahraničí jsou sladěné šaty pro družičky v kurzu a u nás už se tento fenomén také rozbíhá. Dohodněte se proto s nevěstou a řiďte se jejím přáním.

5 pravidel výběru šatů pro družičku

Styl svatby

Podle stylu celé svatby se odvíjí i oblečení. Jiné šaty zvolíte k letní svatbě na prosluněné louce, jiné pro romantickou svatbu na zámku a zcela odlišné na podzimní svatbu, u které hrozí deštivé počasí. Barvu, střih i délku šatů proto přizpůsobte tématu svatby, abyste do jejího konceptu perfektně zapadla.

Pohodlí

Je velmi důležité, abyste se v šatech cítila dobře. Nic vás nesmí škrtit a na šaty byste si neměla šlapat. Hlavním cílem je přizpůsobit střih šatů své postavě a podtrhnout hezké křivky. Přizpůsobte si šaty tak, aby vám lichotily.

Nepřehánějte to

Šaty pro družičky by měly být jednoduché a ne příliš nazdobené. Vyhněte se proto raději třpytkám, štrasovým kamínkům a peříčkům. Malé množství lesklých kamínků je v pořádku, ale myslete na to, že hranice mezi vkusnou ozdobou a kýčem je velmi tenká.

Zapomeňte na trendy

Jste milovnice posledních módních trendů? U šatů pro družičku se raději držte osvědčené klasiky. Se zvířecími vzory, vzdušnými volány a sametovou látkou byste mohla snadno přestřelit. Výstřelky z přehlídkových mol si nechte raději na jindy.

Dejte si na čas

Se sháněním těch pravých šatů nespěchejte. Nebojte se navštívit více salonů a obchodů, a dejte všemu volný průběh. Hon na šaty můžete absolvovat společně s nevěstou, případně dalšími družičkami. Vyzkoušejte si i šaty, které vás na první pohled nezaujmou. Na postavě totiž mohou vypadat zcela jinak.

Přejeme vám šťastnou ruku při výběru šatů pro družičky a povedený svatební den!

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 tipů, jak vybrat šaty pro družičku