Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

5 praktikých svatebních tipů aneb na co nezapomenout

Adéla Beranová

Adéla Beranová

4. 9. 2014

Snad každá nevěsta si užívá romantiku svatebních příprav. Vybírá šaty, kytice, zákusky a výzdobu. Ale i z této romantické povznesené nálady je potřeba se na chvíli snést do reality a nezapomenout na pár praktických záležitostí.

1. Kdo s kým, kde a kdy pojede autem

Vaší zodpovědností jako organizátora svatby je zajistit, aby se každý bez problémů a včas dostal na obřad i hostinu. Některým hostům stačí zavolat a ujistit se, že počítají s dopravou vlastním autem a vědí kam a v kolik hodin mají přijet. Pak jsou tu ale i babičky a další rodinní příslušníci, kteří vlastní auto nemají.

Nejlepší je si sednout se seznamem hostů a prostě vytvořit ještě jeden. Na něm rozdělíte hosty do aut tak, aby se všichni bez stresu dopravili, kam mají. V tomto případě je totiž lepší trochu to s přípravou přehnat než pak nechat chudáka babičku čekat, až se pro ni jeden z řidičů vrátí.

2. Nablýskané auto působí lépe

U aut ještě chvíli zůstaneme. Není totiž potřeba myslet jen na jejich výzdobu, ale také na čistotu. Určitě nechcete své nádherné šaty umazat hned při nástupu do auta. Dopředu si proto naplánujte návštěvu myčky a vyčistěte i vnitřek. Uvidíte, že se ta dřina nakonec vyplatí a vy budete mít ve svatební den o starost méně.

3. Ženichův oblek musí do čistírny

Pokud si váš snoubenec bude brát oblek, který už doma má, měl by si ho nechat vyčistit. Nemusí být zrovna špinavý, ale přece jen jde o váš svatební den a chcete, aby bylo všechno dokonalé. Stejně tak by si měla nevěsta dát do čistírny kabát či sako, pokud má nějaké nachystané třeba na svatební hostinu.

4. Parkoviště

Záleží na tom, kde budete obřad a hostinu mít. Bude-li to ale státní zámek, měla byste myslet i na parkování. Někde s tím počítají dopředu, ale jestli se chcete vdávat na netradičním místě, měla byste se domluvit i se správcem či hlídačem přilehlého parkoviště, případně mu zaplatit odpovídající částku, aby pak nechtěl drobné po každém svatebčanovi. To by mohlo být velké faux pas.

5. Reproduktory

Ne všechny svatby se odehrávají za doprovodu živé hudby. Pokud máte na obřad i hostinu přichystaný playlist v počítači, měla byste myslet i na praktické věci. Ujistěte se, že máte k dispozici dost silné reproduktory a notebook je dost nabitý. Nejlepší je svěřit celý tento úkol jednomu technicky zdatnému člověku. Ten pak bude u přehrávače sedět i při obřadu a bude hudbu pouštět.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 praktikých svatebních tipů aneb na co nezapomenout