Menu
WeddingMag
Pro svatebčany

5 nápadů na svatební dary, které jsou ideální pro starší páry

Martina Mádlová

Martina Mádlová

5. 5. 2018

Starší páry, které se chystají uzavřít sňatek, už pravděpodobně nepotřebují nový mixér nebo horkovzdušnou troubu, ale to neznamená, že je nějaký svatební dar nepotěší. Nechte se inspirovat některým z našich nápadů a najděte něco, co udělá vašim blízkým opravdu radost.

Vybírat můžete mezi horkovzdušným balonem až po ručníky s monogramem. Podívejte se na následující svatební dary, které jsou ideální pro náročnější novomanžele. A nemusí to být jen starší pár.

1.Nové zkušenosti a zážitky

Darujte fantastický zážitek. Pořiďte svým blízkým víkend v lázních, dárkový kupon na párovou masáž, seskok padákem či výlet balonem. Požádejte je o radu a jednoduše se zeptejte: „Existuje něco, co jste vždy chtěli udělat, ale nikdy neudělali?“ Takový horkovzdušný balon je vzrušující a trochu odvážný dar, který poskytne skutečně zážitek na celý život. A jaké nádherné fotografie vzniknou.

2. Ručně vyrobené dary

Svatební dary

Jestliže máte velkou fantasii a rádi vyrábíte, vytvořte svatební dar svýma rukama. Nejlepší dary jsou totiž vždy ty, které někdo vyrobil sám. Zkuste třeba originální zápisníky, malované nebo zdobené foto rámečky doplněné o fotografie či sadu šperků, stojan na víno nebo tematický dárkový koš plný dobrot. Využijte svého talentu a vyrobte dárek od srdce, který se opravdu cení.

8 tipů na svatební dary pro svatebčany

3. Dárky do domu

Pár, který spolu již nějakou dobu žije, jistě příliš neocení klasické vybavení domácnosti. To ale neznamená, že něco do domu neocení. Stále existuje mnoho způsobů, jak něco krásného pořídit a udělat novomanželům opravdovou radost. Ideální variantou bude kousek umění, které vždy potěší. A rozhodně nemusí být neuvěřitelné drahé. Stačí, že bude krásné a inspirativní. Ať už se jedná o větší kus, který mohou pověsit třeba do obývací místnosti nebo něco soukromějšího, co si dají raději do ložnice, umění je dar na celý život a vždy se jedná o skvělý dárek. Vlastní mapa, osobní fotografie na plátně nebo něco, co jste našli na trhu s uměním. Pokud chcete něco praktického a zároveň osobního, zkuste ručníky s monogramem. Ideální jsou velké, lázeňské ručníky s jejich monogramem nebo třeba s okouzlujícím „jeho“ a „její“.

4. Svatební dary pro skvělý pocit

S takovými dary můžete poskytnout nějaké vzrušení a radost. Využijte celou svou kreativitu a překvapte novomanžele. Zkuste jim zaplatit předplatné do jejich oblíbeného divadla, do bazénu, na sport nebo nějaký kurz pro manželský pár. Nejen, že se opravdu pobaví, ale je to i pro oba manžele příležitost, jak spolu trávit čas u užít si ho. Speciální cestovní zavazadla jen pro novomanžele je skvělým darem i ideálním důvodem, proč cestovat. A už jste přemýšleli o tom, darovat cihlu? Zní to možná zvláštně, ale na tuto speciální cihlu můžete nechat napsat krásný dopis. Tato „pevná základna“ se může stát znakem pevného manželství.

Jak si říct o peníze místo svatebního daru

5. Charita

Je to vskutku velmi nezvyklý dárek, ale co darovat peníze nebo něco jiného na charitu jménem vašich přátel. Skvělý pocit, který získají bude určitě největší odměnou a zejména v případě, že jsou takovým věcem sami nakloněni.

Svatební dary, bez ohledu na věk snoubenců, nutně nemusí znamenat jen klasické věci, které se darují zcela běžně nebo peníze v obálce. Klidně zvolte i úplně jinou formu a přijděte s vlastním nápadem. Fantazie je nekonečná a nevěsta s ženichem budou v každém případě nadšení.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 nápadů na svatební dary, které jsou ideální pro starší páry