Menu
WeddingMag
Po svatbě

Znovupoužitelné a ekologické. Zero waste sáčky do domácnosti i na cesty

Klasickým igelitkám, které jsme ještě před pár lety dostávali k nákupu zdarma, již dávno odzvonilo. Mnoho lidí si uvědomuje rizika nadměrné produkce plastu a dává proto přednost výrobkům z udržitelnějších materiálů. To platí i pro nákupní tašky a pytlíky na ovoce a zeleninu. Že jste o tzv. zero waste obalech na potraviny dosud neslyšeli? Nejvyšší čas to napravit. Podívejte se na pět důvodů, proč dát zero waste sáčkům a pytlíkům přednost před těmi plastovými.

5 důvodů, proč používat zero waste sáčky a pytlíky

Ve světě se každý rok vyprodukuje přibližně 300 milionů tun plastového odpadu. O vlivu plastů na naši planetu toho bylo řečeno mnoho, stejně tak o tom, jak snížit množství plastového odpadu v domácnosti. Jedním ze způsobů, jak plasty omezit, je i využívání pytlíků a sáčků z udržitelných materiálů, jako je například len nebo bavlna.

Jedničkou na trhu se znovupoužitelnými sáčky je firma Saketos, která funguje již více než deset let. Vyrábí látkové sáčky a tašky z různých materiálů a v různých velikostech, tudíž je jen na vás, na co je využijete – kromě toho, že poslouží při nákupu ovoce a zeleniny, do nich můžete dát například trvanlivé potraviny nebo občerstvení na cesty. Univerzální zero waste pytlíky jsou v porovnání s plastovými taškami mnohem přátelštější k životnímu prostředí a také lépe vypadají. Jutový nebo lněný zero waste pytlík s vlastním potiskem může například představovat praktický doplněk k outfitu na běžný den.

Šetří přírodu

Klíčovou vlastností znovupoužitelných sáčků je jejich šetrnost k životnímu prostředí. Jutový nebo lněný zero waste pytlík se na rozdíl od igelitové tašky nebude rozkládat miliony let a také vám vydrží mnohem delší dobu. Zero waste pytlíky ze lnu, juty, bavlny a dalších ekologických materiálů jsou navíc mnohem vhodnější pro uskladnění potravin, jako je například pečivo. Věděli jste, že chléb v látkovém pytlíku je i po dvou či třech dnech stále jako čerstvý?

Šetří peníze

Zero waste sáčky a pytlíky vyjdou cenově výhodně hned ze dvou důvodů – jsou znovupoužitelné, proto nemusíte neustále kupovat nové, a také jsou vyrobené z odolných a přitom levných materiálů, tudíž i pořizovací cena je více než příznivá. V porovnání s igelitkami se tedy látkový pytlík jednoznačně vyplatí.

Jsou odolné a znovupoužitelné

Zero waste sáček na zeleninu a ovoce vám vydrží mnohem déle než mikrotenový pytlík. Bez problému unese i těžší potraviny, jako jsou například brambory nebo pomeranče. Látkový pytlík vás na rozdíl od mikroteňáku nikdy nezradí. A až se ušpiní, jednoduše ho vyperete s ostatním prádlem a poté znovu použijete.

Mají široké možnosti využití

Zero waste pytlík je univerzální – hodí se nejen na nákupy, ale například i na skladování trvanlivých potravin nebo zabalení svačiny do práce či na cesty. Samozřejmě není nikde psáno, že jej musíte používat výhradně na potraviny. V zero waste sáčcích můžete snadno přenášet či skladovat také knihy nebo oblečení do fitka. Látkové sáčky jsou dostupné v široké škále velikostí, stačí si jen vybrat tu, která vám bude vyhovovat.

Zvolíte si vlastní potisk

Pokud se vám nelíbí neutrální a univerzální design látkových tašek a pytlíků, můžete si navrhnout vlastní potisk. Zero waste sáček pak bude nejen ekologickou a odolnější alternativou ke klasické igelitce, ale také originálním módním doplňkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Znovupoužitelné a ekologické. Zero waste sáčky do domácnosti i na cesty