Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Změňte svůj vzhled pomocí kontaktních čoček!

Barva očí je daná, nicméně to neznamená, že ji nelze alespoň na čas změnit. Toužíte po pomněnkově modrých, nebo naopak tmavě hnědých očích? Nebo chcete zkusit něco odvážnějšího, třeba se na chvíli proměnit v kočičí ženu? S barevnými kontaktními čočkami to není žádný problém. Jaké dnes máme možnosti a jaké kontaktní čočky zvolit ve svatební den?

Klasické, nebo extravagantní?

Díky barevným kontaktním čočkám můžete nepatrně i radikálně změnit svůj vzhled. Záleží jen na vás, zda jako nevěsta zvolíte čočky tónovací, které jen podtrhnou barvu vašich očí, nebo půjdete do větší změny, například z hnědé na modrou či naopak. S čočkami Air Optix Colors se fantazii meze nekladou. Vybírat můžete z mnoha přirozených odstínů a svou původní barvu očí tak zvýraznit nebo úplně změnit. Čočky jsou dostupné jak v dioptrické, tak v nedioptrické variantě, proto jsou vhodné i pro osoby bez očních vad.

Na tematicky laděnou svatbu nebo rozlučku se svobodou se mohou hodit kontaktní čočky Crazy Lens, pro které jsou charakteristické výstřední barvy i motivy. Snadno se pomocí nich proměníte například v oblíbenou filmovou postavu, upírku, šelmu nebo anakondu. Obrovskou výhodou těchto kontaktních čoček je jejich krycí schopnost, díky níž jsou vhodné i pro tmavě hnědé oči. Na rozdíl od výše zmíněných jsou dostupné pouze v nedioptrické variantě.

Jak barevné kontaktní čočky použít a jak se o ně starat?

Kontaktní čočky Air Optix Colors, které jsou určené pro přirozenou změnu barvy očí, jsou k dostání v měsíční variantě. Jejich velkou předností je, že vzhledem k vysoké propustnosti kyslíku mohou sloužit jako náhrada dioptrických čirých čoček, a tak je lze nosit celý den. Nemusíte přitom mít obavy z podráždění nebo zčervenání očí, které by u nevěsty rozhodně nebylo žádoucí.

Péče o měsíční čočky je jednoduchá, stačí je uchovávat ve speciálním roztoku a před nasazením i po vyndání je v roztoku promnout. Tím odstraníte případné usazeniny. Dobrou zprávou je, že usazenin se na těchto čočkách drží jen málo, a to díky jedinečné technologii využité při výrobě.

Čočky jsou dostupné ve variantě s dioptriemi i bez nich. Můžete je tedy využít jen za účelem změny barvy očí, nebo jimi nahradit brýle nebo čočky dioptrické.

Barevné kontaktní čočky Crazy Lens jsou vhodné pro nevěsty, které netrpí krátkozrakostí. Jsou k dostání v roční variantě a nosit je lze jak příležitostně, tak denně. I v tomto případě je péče nenáročná, čočky se večer jednoduše vyjmou a vloží do roztoku. Základem je v těchto čočkách nikdy nespat, proto je po svatební párty nezapomeňte vyndat.

Barevné čočky jako originální svatební doplněk

Pro výraznou i nepatrnou změnu vzhledu jsou kontaktní čočky jako dělané. Snadno pomocí nich podtrhnete svatební líčení nebo se proměníte v postavu z oblíbené fantasy knihy či filmu. Výhodou přirozených i crazy kontaktní čoček je jejich výborná krycí schopnost, snadná manipulace a nenáročná péče. Pokud jste krátkozraká, sáhněte po čočkách v přirozených odstínech. Pokud dioptrie nepotřebujete, nejste v podstatě ničím limitována – vybírat můžete z nabídky přirozených i crazy barevných čoček.

Při výběru barevného odstínu dbejte především na to, abyste se v den D cítila co možná nejlépe. Není od věci si čočky vyzkoušet s dostatečným předstihem, abyste si na změnu alespoň trochu zvykla a ve svatební den si nepřipadala „nesvá“. To platí hlavně v případě, že za běžných okolností kontaktní čočky nenosíte. Váš svatební den bude jistě dlouhý, proto byste se měla ujistit, že jsou vám čočky pohodlné a nějakou dobu v nich bez potíží vydržíte.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Změňte svůj vzhled pomocí kontaktních čoček!