Menu
WeddingMag
Po svatbě

Životní pojištění: Na co se zaměřit při jeho výběru?

Finanční situace většiny z nás je v této inflační době ne příliš lichotivá. Proto je lepší být pojištěn, než překvapen. Životní pojištění by měl být základ každého z nás. Nikdy totiž nevíte, co se může stát – a určitě nechcete své blízké nechat nezajištěné v případě, že už tady nebudete, abyste jim pomohli. Na co se při sjednávání životní pojistky zaměřit?

Krytí

V případě, že si stanovujete určitý finanční plán, je třeba dobře posoudit krytí životní pojistky, které vyžadujete. Hlavní je zohlednit budoucí výdaje, které budou pro váš finanční plán relevantní. Pokud bude krytí nedostatečné, přijdete o výhody životního pojištění.

Placení pojistného

Pojišťovny většinou nabízí více varianty, kdy a jak budete pravidelně životní pojištění plnit. Možnosti bývají:

  • měsíčně,
  • čtvrtletně,
  • pololetně,
  • ročně.

Doba trvání pojistné smlouvy

Platná pojistná doba ovlivní hlavně výši pojistného. Pokud bude teda rozložena do delšího časového úseku, splátky budete mít nižší. Délku si můžete určit na základě výhod, které toto pojištění přináší.

Podmínky vyplacení

Každá pojišťovna má výplatní podmínky stanoveny nějak jinak. Každá pojistka má ale určenu jistou čekací dobu, než si na ni bude moci pojistník uplatnit svůj nárok.

Proces likvidace pojistné události

Každá pojišťovna může mít odlišný proces likvidace. Raději se před sjednáním pojistky informujte o celém postupu, aby potom nebyli vaši blízcí překvapení.

Možnosti připojištění

K životnímu pojištění můžete přidat také další doplňkové pojištění, jako je třeba úrazové pojištění, pojištění sportovních aktivit, připojištění dlouhodobé péče, připojištění nemoci a další.

Život nesmíte podceňovat, nikdy nevíte, co si pro vás připraví.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Životní pojištění: Na co se zaměřit při jeho výběru?