Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Ženich zachránil topícího se muže při svatbě na pláži

Martina Mádlová

Martina Mádlová

16. 8. 2018

Jak může vypadat hrdina? Třeba jako muž, který neváhal nevěstě „utéct od oltáře,“ aby zachránil topícího se muže. Která nevěsta by si nepřála manžela, který se nerozmýšlí zachránit život člověku v tísni.

Zac (37) a Cindy (32) Edwarsovi se právě brali na Orange Beach v Alabamě a chystali se na svatební focení, když ho žena upozornila na to, že se na vodě někdo snaží surfovat a spadl do vody Zac Edwards, jako bývalý plavčík, vůbec neváhal, když viděl, že pobřežní hlídka není přítomná. Nestačil se ani svléknout, protože voda odnášela muže pryč od pobřeží.

Pomoc v pravou chvíli

Zac rychle skočil do vody a plaval k člověku, který by se jen těžko dostal zpátky na břeh.

Edvards později v prohlášení pobřežní hlídky řekl, že muž křičel, že nemůže dýchat. Jeho hlavním cílem tak bylo udržet mu hlavu nad vodou.

https://www.youtube.com/watch?v=beARmSA_X3A

Brzy se objevila další pomoc, která pomohla dopravit muže do bezpečí. Oba, Edwards i student střední školy v Mississippi, kteří byli uvězněni v proudech vody, jsou v pořádku. Mladík se vydal surfovat na vodu i přesto, že se ten den objevili na pláži červené vlajky. Ohrozil tak svůj život i život svého zachránce.

„Myslím si, že ten den, kdy se změnil život můj a mé rodiny, se změnil život i další rodiny tak, aby to bylo lepší,“ řekl Edwards.

Svědkem celého hrdinského činu byl pastor Glenn Henson, který oddával mladý manželský pár. I pro něj je Zac hrdinou se srdcem na správném místě.

Zac také řekl, že vůbec nemyslel na nebezpečí a na to, že může zemřít, ale na svou milovanou ženu.  Bál se, protože bylo velmi těžké dostat se z vody, kvůli silným vlnám a proudům. Viděl jí, jak běží ve svatebních šatech a chce mu pomoct. Také mu bylo líto, že možná zničil jejich svatební den. On sám krvácel z nosu a chtěl jí říct, ať si nezničí svatební šaty.

Nevěsta Cindy je ale na svého muže hrdá. Nezáleželo jí na šatech ani na svatebních fotkách. Pro ni bylo důležité hlavně to, že se z vody vrátil živý a pomohl zachránit život i někomu jinému.

„Vzala jsem si toho nejúžasnějšího muže a hrdinu,“ sdělila v prohlášení o něco později.

Kéž by takových hrdinů bylo na světě mnohem víc.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ženich zachránil topícího se muže při svatbě na pláži