Menu
WeddingMag
Pro ženicha

V jakém svatebním obleku půjde k oltáři? Poradíme vám, jak vybrat ten pravý oblek pro ženicha

Komerční sdělení

Komerční sdělení

23. 11. 2020

Co nevidět stanete před oltářem, kde si se svou vyvolenou řeknete svá ano? Ještě než k tomu dojde, čeká vás ale pořizování svatebního obleku. Pánské obleky dnes seženete v nejrůznějších střizích a barvách. Jaký z nich je ten pravý zrovna na vaši svatbu?

Oblek přizpůsobte stylu svatby

Bude se vaše svatba konat v létě nebo ji plánujete až na podzim? Berete se v kostele nebo na louce u rybníka? A jaké svatební šaty si vysnila vaše nevěsta? To vše jsou otázky, na které je potřeba znát odpověď ještě před tím, než si začnete prohlížet nabídku pánských obleků.

Formální, nebo uvolněná svatba?

Pánské obleky jsou k dostání v mnoha různých provedeních, proto si mezi nimi snadno vyberete ten, který bude vhodný právě na vaši svatbu. Pokud plánujete formálnější obřad, oblékněte se do fraku nebo smokingu. Mnohem častěji je ale na svatbách k vidění žaket nebo klasický dark suit doplněný o společenskou vestu. Na formality vás příliš neužije a svatbu chcete pojmout uvolněně? Pak klidně zvolte světlé lněné kalhoty a košili s vyhrnutými rukávy.

Oblek vám musí padnout

Ať už si vyberete jakýkoliv typ pánského obleku, vždy by vám měl dokonale padnout. V žádném případě vás oblek nesmí škrtit a jakkoliv omezovat v pohybu. U saka se zaměřte na to, jak vám sedí v ramenou a jaká je jeho délka. Rukávy by měly sahat až po zápěstí a samotné sako by mělo končit pod vašimi hýžděmi. Kalhoty k obleku si vybírejte tak, aby byly přiměřeně široké a dlouhé a nad nártem vám vytvářely jen jeden zlom.

Nebojte se barev a umírněných vzorů

V dnešní době máte jako ženich na výběr z mnoha barevných variant obleků, takže není nutné držet se striktně klasické černé barvy. Stále oblíbenější jsou pánské obleky v šedé a tmavě modré barvě, sáhnout můžete ale také po béžové kombinaci. Při volbě barvy zohledněte svůj vzhled – světlejším barvám by se měli vyhnout muži se světlými vlasy nebo zavalitější postavou. Tu dokáže opticky zeštíhlit oblek s jemnými vertikálními proužky.

Investujte do kvality

Jelikož svatba bývá jedinečným zážitkem, na který budete celý život vzpomínat, doporučujeme vám nebát se investovat do kvalitního pánského obleku ušitého z přírodních materiálů. Nejčastěji se obleky vyrábí z kašmíru, vlny nebo hedvábí a díky tomu jsou jemné, odolné, vzdušné a pohodlné. Velkou výhodou je, že v zimě vás zahřejí, zatímco v létě se v nich nebudete potit.

Nezapomeňte na doplňky

Nepodceňujte sílu doplňků – pokud je vyberete správně, dokážou celý outfit povznést na zcela jinou úroveň. Chybět by vám v žádném případě neměla kravata (případně motýlek), jejíž barvu slaďte s kapesníčkem v náprsní kapse nebo s barvou nevěstiných doplňků. Košili doplňte manžetovými knoflíčky, které by měly ladit s ostatními kovovými doplňky, jako je přezka na opasku a knoflíky saka. Boty nazujte společenské, ideálně s tkaničkami a z kvalitní kůže, a do nich si vezměte tmavé ponožky, které budou zakrývat celou část nohy od boty až po kalhoty.

Připadá vám výběr správného obleku na svatbu příliš složitý a zdlouhavý? Zjednodušte celý proces díky Heurece – pánské obleky můžete filtrovat podle materiálu, barvy nebo ceny. S konečným rozhodnutím vám pomohou recenze mužů, kteří si oblek pořídili před vámi.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

V jakém svatebním obleku půjde k oltáři? Poradíme vám, jak vybrat ten pravý oblek pro ženicha