Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Tipy na svatební šperky z korálků

Redakce

Redakce

19. 4. 2021

Máte na sobě nádherné svatební šaty, přesně takové, jaké vám padnou a ve kterých se cítíte jako pohádkově krásná princezna. Jsou pro vás jasnou volbou, neexistují šaty, které by byly na váš velký den krásnější. Počáteční nadšení může narušit jiná nepříjemná záležitost – nemůžete k těmto nádherným šatům sehnat vhodné šperky. Buď mají jiný odstín, jsou moc veliké nebo naopak příliš nenápadné. Co s tím? Pokud si kladete otázku, jak vyřešit problém se šperky na svatbu, aby byly přesně podle vašich představ, a to stylově i barevně, a jak spolu se šperky sladit i svatební dekorace, máme pro vás odpověď: korálkování.

Co je korálkování?

Možná jste o této fascinující rukodělné činnosti slyšeli. Je to koníček, který je zároveň relaxací. Zaměstnáte při něm ruce i hlavu velmi příjemným způsobem. Jakmile se naučíte základní způsoby navlékání korálků na provázek, můžete začít používat kleště i drátky a pustit se do složitějších projektů – náušnic, broží nebo dekorativních předmětů. Z korálků si můžete svatební šperky a dekorace vyrobit sami, poměrně snadno, rychle a na míru. Stačí jen vybrat vhodné korálky a mít jasnou představu, co chcete tvořit.

Svatební šperky

Svatební šperky z korálků? Korálky jsou přece pro malé děti. Omyl! V dnešní době je na trhu obrovské množství materiálů, tvarů a barev, můžete pořídit korálky přesně takové, jaké potřebujete. 

  • Máte jednoduché šaty a chcete dominantní šperky? Použijete velké a výrazné korálky, kulaté, hranaté, ve tvaru slzičky nebo třeba srdce. 
  • Máte příliš výrazné a zdobené šaty? Použijete velmi decentní šperky za použití drobných korálků, třeba voskové perličky, broušené korálky (ohňovky), cínové perle, nebo jemné Swarovski korálky.
  • Tradiční dámský podvazek, který ženich hází svobodným mládencům, může být taktéž ozdoben korálky a být dokonalým doplňkem k svatebním šatům.
  • Chcete jako ozdobu do vlasů perličky, ale žádné neladí s vašimi šperky? Použijte korálky ve stejném designu.
  • Šperky svědkyně a družičky mohou být stejné nebo podobné, jako má nevěsta. Budou mít na váš svatební den krásnou památku a budou vedle vás vypadat krásně.
  • Vývazky jsou jednotné připínací „šperky“ pro svatebčany, zdobí je myrta, špendlík, kousek stuhy v barevných tónech svatby a malá ozdoba v podobě brože nebo korálků.
svatební šperky

Svatební dekorace

Máte již své korálkové šperky? Jste nadšeni a chtěli byste mít i dekorace z korálků? Výborně! Máte hned několik možností.

  • Není nic hezčího než ozdobit svatební kytici pro nevěstu, svědkyni a maminky novomanželů vkusnými korálky.
  • Svatební sál mohou zdobit girlandy ze stuh, látkových ozdobiček či z korálků, které mohou dominovat nebo být krásným doplňkem látkové girlandy.
  • Korálky můžete ozdobit auta novomanželů. Panenka na vozidle nevěsty může být zmenšeninou opravdové nevěsty.
  • Svatební tabuli plnou nádherného čistého skla s elegantními látkovými ubrousky v jemném dekoru výborně doplní volně naaranžované korálky nebo vkusné svatební dekorace, decentní korálkové zvonečky, srdíčka nebo květiny z korálků. Součástí tabule jsou jmenovky,které mohou být zdobené přišitými korálky. Na jmenovky můžete (jako poděkování za účast na svatbě) pověsit malý dáreček pro hosty, třeba náramek, malou brož, korálkový magnetek nebo přívěsek na krk.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Tipy na svatební šperky z korálků