Menu
WeddingMag
Svatební šaty

Svatební šaty s rukávy mohou být zatraceně sexy. Proč se jim nemusíte vyhýbat?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

9. 2. 2018

Zavedenou klasikou jsou svatební šaty bez rukávů, obvykle jen korzetové nebo maximálně s ramínky. Je to poměrně logické, protože většina svateb se odehrává v létě a nevěsty rády předvedou svůj dekolt a opálené paže. V chladnějších měsících jsou ale svatební šaty s rukávy ideální. Proč by se jim nevěsty neměly vyhýbat?

Svatební šaty s dlouhými rukávy umí být sexy

Mnoho nevěst se těmto šatům vyhýbá z toho důvodu, že mají pocit, že nebudou dostatečně sexy a šik. To samozřejmě není vůbec pravda. Dlouhé rukávy mají mnoho výhod, a když si vyberete ty správné šaty, uvidíte, jak skvěle budete vypadat. A vědí to i slavní módní návrháři, kteří do svých kolekcí takové šaty pravidelně zařazují a rády si je obléknou i některé celebrity. Vzpomeňte si třeba na slavnou královskou svatbu Kate Middleton a prince Williama. Kate na sobě měla překrásné šaty s dlouhými rukávy, které navrhla Sarah Burtonová z módního domu Alexander McQueen a nikdo by nemohl říct, že nevypadala dokonale.

Výhody svatebních šatů s dlouhými rukávy

Dlouhé rukávy u svatebních šatů se obvykle šijí z transparentní látky nebo krajky. Proto ruce zase tolik nezakrývají, spíše jen decentně. Vytváří velmi rafinovaný, sexy a zároveň i cudný efekt. Často mohou působit mnohem zajímavějším dojmem než klasické svatební šaty bez rukávů. Velmi luxusním a precizním dojmem působí modely, kde dlouhé krajkové rukávy přechází v krajkou vyplněný dekolt a celý dojem ještě dolaďuje krajkou zdobená sukně. Takové šaty se výborně hodí na obřad v katedrále nebo na zámku a věřte, že všechny přítomné ženy budou závidět vám, zatímco přítomní muži vašemu budoucímu choti.

I když dlouhé rukávy ocení spíše nevěsty, které se vdávají v chladnějším období roku, nemusíte se jim vyhýbat v žádném případě ani v zimě. Pokud vás zaujala krása nadčasové krajky, která dokonale podtrhne vaši krásu, rozhodně nešlápnete vedle. Nevěsty, které nedají dopustit na korzet bez ramínek a mají strach, že v létě se v dlouhých rukávech příliš dobře cítit nebudou, mohou zvolit krajková bolerka. Ty jsou úžasným doplňkem k různým typům šatů a přitom je můžete kdykoliv odložit. Opravdu ideální řešení a kompromis.

Svatební šaty: je výhodnější si je půjčit nebo koupit?

Svatební šaty s rukávy a módní návrháři

Ani módní návrháři po celém světě se nevyhýbají tomuto trendu a běžně svatební šaty s rukávy zařazují do svých kolekcí. Mohou být s dlouhými i krátkými rukávy, různě zdobené apod. Samozřejmě je stále víc těch bez ramínek, ale kdo hledá, najde.

Svými svatebními šaty je proslulá například venezuelsko-americká módní návrhářka Carolina Herrera, která takřka do každé ze svých posledních kolekcí nějaké šaty s dlouhým rukávem zasadila. Pozadu nezůstal ani charismatický libanonský návrhář Elie Saab, který připravuje velmi romantické a ženské šaty, ať už s rukávem nebo bez něj. Nepřehlédnutelný originální styl nabízí britská módní návrhářka Jenny Packhman. Většina jejích modelů je velmi elegantní a vyniká splývavým stylem.

Velmi ženské šaty navrhuje britská módní návrhářka Sassi Holford, která je známá tím, že nechává v šatech vyniknout především postavu. Módní návrhářka Monique Lhuillier, která pochází z Filipín a žije v Los Angeles, se proslavila svatebními šaty, které začala tvořit po tom, co si sama nemohla vybrat. I ona do svých kolekcí vždy zařadí nějaké kousky nádherných šatů s dlouhým rukávem. Libanonský návrhář Ziad Nakad miluje ženy a ženské tělo. Na jeho kolekcích je to vidět.

Z čeho ušít svatební šaty na míru jen a jen pro vás?

Žádná jeptiška, ale krásná nevěsta

Svatební šaty s rukávy z vás rozhodně neudělají jeptišku nebo příliš usedlou a antisexy nevěstu. Budete se divit, jak zajímavé, originální a stylové mohou takové šaty být. Není dlouhý rukáv jako dlouhý rukáv.

Ohodnoťte tento článek:
1,7
Právě čtete

Svatební šaty s rukávy mohou být zatraceně sexy. Proč se jim nemusíte vyhýbat?