Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Svatební šaty Maggie Sottero poblouzní romantičky i konzervativní typy

Redakce

Redakce

18. 10. 2011

Hlavní město romantiky v říši svatebních šatů, to je Maggie Sottero. Okolní města a vesnice dokáží okouzlit svojí malebností, přezdobeností i strohostí. Něco tomu ale chybí.

Maggie Sottero je jedním z nejuznávanějších a nejžádanějších výrobců svatebních šatů na světě. Jejich nabídka je natolik pestrá, že není možné si nevybrat. Najít pro svůj jediný, pro některé ženy opakovaně jediný, velký den ty pravé šaty nedá takovou práci jako najít pana Božského a dostat ho před oltář.

Svatební šaty pro každou nevěstu

Maggie Sottero vytváří šaty z pravého hebkého pavučinového hedvábí, měkkého šifonu, elegantního tylu a organzy tu s krajkou, jindy s ručně našitými korálky či krystalky Swarovski. Návrháři si ve skicách zlehka pohrávají se sny nevěst o nezapomenutelných svatebních šatech a ty pak naberou směr k realitě.

Barevná škála je velmi omezená, plave ve vodách typických pro svatební den. Vede bílá, smetanová, slonová kost doplněná o zlatou či stříbrnou. Žádné výstřelky, žádné odbočky. Pro ženy, co rády šokují i ve svatební den, není Maggie Sottero zrovna to pravé ořechové.

FOTO: kolekce svatebních šatů Maggie Sottero

Šaty jako z pohádky

Romantičky dostane naopak okamžitě, ani pragmatickým typům nedá objevování jedinečného modelu zabrat a pro konzervativní typy je Maggie Sottero předzásobeno. Ženy, které tápou, se při záplavě střihů budou horko těžko rozhodovat, ale i ty, které mají jasnou představu, znejistí.

Co najdete u Maggie Sottero

Svatebním šatům Maggie Sottero nechybí hollywoodský lesk, jednoduché linie antiky a návrat do počátku dvacátého století, kdy emancipace bylo cizí slovo a žena byla manažerkou leda dětí a domácnosti. Svatební šaty mají půvab a eleganci. Některé oslní, jiné berou dech, ale najdete i takové, které vás nechají naprosto chladné.

FOTO: kolekce svatebních šatů Maggie Sottero

Šaty, ve kterých můžete stát, tančit a pak už je jen svléknout

Dopřejte si malý útěk do romantiky s vůní sladkých, šťavnatých broskví a vychutnejte si pohled na šaty z vašich snů. Možná to byly šaty bez ramínek s upnutým živůtkem a dlouhou sukní s volány působící jako neklidné mořské vlny. Pro ty, co nedají dopustit na minimalismus, představuje Maggie Sottero šaty na jedno rameno z okvětních lístků z tylu, jinak nic neruší čistou linii střihu.

Dlouhé šaty s korzetem posetým krystalky Swarovski a lehkým řasením v pase a na bocích vytvářející asymetrické záhyby, nepotřebují doladit šperky, jen vzdušným účesem a ženichem. Korálky, perličky a krystalky používá Maggie Sottero ke zvýraznění střihů, někdy upozorňují na řasení, jindy přitahují pozornost k živůtku.

FOTO: kolekce svatebních šatů Maggie Sottero

Zrcadlo, zrcadlo, řekni, které jsou nejkrásnější?

Maggie Sottero netvoří jen typické šaty přesýpacích hodin, tedy utažený korzet a bohatě naducaná sukně. Najdete zde šaty se zavazováním za krk s hlubokým výstřihem a úzkou saténovou sukní. Nebo šaty s kolovou sukní pod kolena a korzetem s naaranžovanou květinou z látky a korálku uprostřed.

Proč si Maggii Sottero pustit do svých snů?

Maggie Sottero hledá inspiraci v dobách Markýzy de Pompadour, zdobnosti princezen na Blízkém východě, ladnosti a uhlazenosti dvacátých a třicátých let minulého století a především plní přání svých zákaznic, které o svém velkém dnu snily už jako malé holčičky.

FOTO: kolekce svatebních šatů Maggie Sottero

Čemu dáváte přednost, krátké nebo dlouhé variantě?

Některé pana Božského před oltář nikdy nedostanou, jiné o to ani nestojí, další se tam nečekaně ocitnou vícekrát. Tak či onak, sny ještě nikomu neuškodily, proto si sněte o svém velkém dni, třeba se jednou stane skutečností.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatební šaty Maggie Sottero poblouzní romantičky i konzervativní typy