Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Svatební poradce, jaká je jeho práce a hodí se vám jeho služby?

Martina Mádlová

Martina Mádlová

5. 11. 2018

Není nutné si při organizaci svatby najímat agenturu, která udělá všechnu práci za vás. Klidně si ji můžete organizovat sami, ale dobrá rada není nikdy k zahození. A jak takové rady nebo triky zjistit? Obraťte se na svatební poradenství.

Organizátor svatby nebo koordinátor je v podstatě na svatbě přítomen vždycky. Rozdíl je jen v tom, že někdy se jedná o profesionála a jindy je to jen ochotný kamarád – amatér. Je ale potřeba si uvědomit, že organizace svatby není úplně jednoduchá záležitost a zvlášť, když se jedná o větší svatbu. Přesto se velmi často snoubenci obracejí na osoby ve svém okolí, aby jim organizovali svatbu. Nechce se jim totiž platit odborníka. Známí lidé sice mohou překypovat ochotou, ale obvykle nemají vůbec žádné nebo jen minimální zkušenosti a do role organizátora se dostávají poprvé v životě.

Náplní práce svatebního poradce je naslouchání snoubencům, zjištění jejich přání a představ a následně příprava celého svatebního dne. Je potřeba pečlivě naplánovat a zkoordinovat svatbu a postarat se o její hladký průběh od A do Z.

Svatební poradce jako pomocná ruka

Už několik dní přemýšlíte, jaké květiny vybrat, aby ladily k vašim šatům? Nevíte, jaké dokumenty musíte před svatbou vyplnit a kam na úřad zajít? Nebo jakou posloupnost na svatbě dodržovat? A právě od toho je svatební poradce. Aby vám poradil. Na společné schůzce proberete všechny vaše starosti a najdete společné řešení. Také vám může poradit nějaké vlastní tipy.

Proč mít svatební poradkyni/agentku?

Svěřili byste rekonstrukci domu do rukou amatérovi? Určitě ne. A i vaše svatba by měla být pod dohledem profesionála. Je ideální, když s odborníkem zkonzultujete všechny svatební přípravy. Oni totiž často vidí i to, co nevěsta snadno přehlédne a dokáží problémům předcházet ještě dřív, než vůbec vzniknou. Svatební agentka má také po ruce vždy dostatek potřebné inspirace a nápadů.

Nechci se vdávat! Co dělat, když partner tlačí na svatbu?

Co pro vás svatební poradkyně udělá?

Je to jednoduché. Měla by umět rychle, efektivně a při zachování rozumného rozpočtu naplánovat vaši svatbu. Pomoct vám při vyřizování formalit, sestavování rozpočtu apod. Také by měla mít kontakty na různé dodavatele a vědět, čeho byste se při jejich výběru měli vyvarovat. Dobrá poradkyně by měla být rozhodně komunikativní, spolehlivá, zodpovědná, samostatná, rozhodná, přátelská a mít perfektní organizační schopnosti.

Vážně si myslíte, že všechny tyto vlastnosti mohou mít lidé ve vašem okolí. Dobře, výjimky se jistě najdou, ale bude jich málo. Ale ani ti nemají potřebné kontakty a vyřešit pro ně nenadálý problém určitě jednoduché nebude. Oproti tomu profesionál si zachová klid, i když se něco pokazí. Dokáže si představit každý moment vašeho dne. Spolupracuje s dalšími odborníky. Ví přesně, kde v daný okamžik má být.

Proč byste tedy měli svatební poradkyni nebo poradce rozhodně zvážit? Protože o bezchybné svatbě rozhodují detaily, kvalita služeb a minimum stresu pro snoubence. A tuto roli na sebe odborník rád vezme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatební poradce, jaká je jeho práce a hodí se vám jeho služby?