Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Svatební plánovače vám usnadní přípravu velkého dne

Naplánovat tak velkou událost, jako je vaše svatba, rozhodně není jednoduché. Musíte zařídit desítky věcí a modlit se, aby se nic nepokazilo. Naštěstí existují prostředky, které vám celý proces mohou hodně usnadnit. Svatební plánovače v papírové i online podobě zajistí, že vám půjde plánování od ruky. Řekneme vám, co všechno s nimi můžete udělat.

Seznam hostů

S plánovačem si velmi pohodlně vytvoříte seznam hostů. V případě online varianty můžete také sledovat, jak rychle vám hosté odpověděli na pozvánku a samozřejmě také zajistit samotné pozvánky na svatbu i hostinu. V případě online plánování si můžete vytvořit stránku, na které budete mít možnosti, jako je:

  • seznam hostů,
  • RSVP (odpovídání na pozvánky online),
  • seznam svatebních darů a mnoho dalšího.

Rozpočet

Sledovat náklady na svatbu je velmi důležité bez ohledu na to, jak velký máte rozpočet. Vytvořte si přehlednou tabulku a zjistěte, kolik jste za celou svatbu utratili peněz. Možná vás konečná částka hodně překvapí. Šaty, oblek, květiny, prsteny, jídlo i dekorace. Nezapomeňte na žádnou položku. Epilátory pro dokonale hladké nohy do rozpočtu počítat nemusíte. Rozhodně je ale budete potřebovat na svůj svatební den i noc.

Časový harmonogram

Obřad, hostina i příjezd hostů se neobejde bez dobrého harmonogramu. Jestli nemáte koordinátora svatby, budete se o to muset postarat sami. Přehledný časový plán bude ve svatební den klíčový, abyste stihli všechno, co chcete. V tomto případě záleží pouze na tom, jak složitou a dlouhou budete mít svatbu. A také počet lidí, který se k vám během velkého dne přidá na oslavu.

Zasedací pořádek

Rozmístění jednotlivých stolů a lidí je užitečný hlavně v případě, že má hodně hostů a větší místo pro hostinu. S tím souvisí také kartičky, které by měly být připravené na každém ze stolů, aby svatebčané snadno poznali, kde sedí. Vzhled pozvánek na svatbu i kartiček na stůl můžete udělat ve stejném stylu, ale fantazii se meze nekladou.

Svatební hostina

Jídlo je nedílnou součástí každé svatby. Vytvořte si v plánovači menu, které bude nejvíce vyhovovat nejen vám, ale také svatebčanům. Měly byste myslet na ženská, mužská i dětská jídla. Na seznamu by mělo být něco s masem, bez masa i něco sladkého. Myslete na to, aby bylo pro každého něco, protože hladoví hosté se vám zaručeně po hostině velmi rychle opijí.

Dekorace

Svatební kytice je naprostý základ. Myslete také na ozdoby na auta i stoly. Rozhodněte se, jestli budete mít svatební bránu a zde budete dodržovat svatební tradice, např. přenášení přes práh nebo rozbíjení talíře. Na to musíte mít připravené propriety. Ostatní záleží pouze na vaší fantazii a rozpočtu. Všechno si zapisujte do plánovače a uvidíte, že vám plánování půjde od ruky.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Svatební plánovače vám usnadní přípravu velkého dne