Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Svatební líčení: Jak na umělé řasy krok za krokem

Svatební líčení by mělo podtrhnout přirozenou krásu nevěsty. A nejen to. Musí vydržet všechny ty slzy štěstí, polibky od svatebčanů i první a poslední tanec na svatební hostině. Zatímco o bezchybnou pleť se postará kvalitní fixační make-up, uhrančivý pohled trvající po celý den každé nevěstě vykouzlí umělé řasy. Jenže po kterých sáhnout, aby byl výsledek přirozený? Přečtěte si, jak vybrat umělé řasy, které padnou vašemu typu očí, i jak je správně aplikovat.

Svatební den je přesně tou příležitostí, kdy řasenka zkrátka nestačí. Umělé řasy vaše líčení dokonale pozvednou, propůjčí vám podmanivý pohled a na rozdíl od řasenky se nerozmažou.

Vybírejte řasy podle tvaru očí

Malé oči opticky zvětší umělé řasy, které jsou ve středu delší a hustší, zatímco na okrajích kratší. Pro jemné svatební líčení jsou nejlepší variantou trsovité řasy. Pokud chcete docílit kočičího pohledu, jednoduše nalepte několik trsů k vnějšímu koutku oka. Pro co nejpřirozenější efekt vizážisté doporučují používat řasy různých délek. U vnějšího koutku oka můžete vždy ponechat řasy delší, kratší a hustší trsy zase aplikujte k vnitřnímu koutku.

Lepidlo, které drží

Přestože k řasám bývá lepidlo obvykle přibaleno, investujte do svého svatebního líčení a pořiďte si kvalitní lepidlo na řasy. Při jeho výběru pak určitě sáhněte po tom průhledném, na trhu existují černá lepidla na řasy, jejich aplikace si však žádá nemalou dávku preciznosti.

Jak nalepit umělé řasy

Svatební líčení by mělo být nejen dokonalé, ale především dlouhotrvající. Před aplikací umělých řas proto nemastným odličovačem pečlivě očistěte oční víčko, aby na něm nebyly žádné zbytky mastnoty a lepidlo na něm tak lépe drželo. Svoje řasy natočte kleštičkami – lépe pak splynou s těmi umělými. K ruce si vezměte pinzetu nebo speciální aplikátor na umělé řasy. Nejprve na trs řas naneste vatovou tyčinkou tenkou vrstvu lepidla, poté ho pár vteřin nechte usadit a nakonec řasy opatrně nalepte na horní víčko co nejblíže k vlastním řasám.

Zamaskujte nedokonalosti

Po nalepení řas přichází finální a dalo by se říct, že i nejdůležitější krok – sjednocení umělých a přirozených řas. Podél linie řas nakreslete oční linku, vyplníte tak prázdná místa mezi jednotlivými trsy řas a zároveň svému pohledu přidáte na dramatičnosti. Pokud toužíte po takzvaném „glamour looku“, dejte přednost černým očním linkám, chcete-li nude líčení, linku nakreslete hnědou tužkou na oči a vystínujte do ztracena. Nakonec řasy jemně pročísněte řasenkou, aby spolu pěkně splynuly. A nezapomínejte, že u svatebního líčení obzvlášť platí, že méně je více. Řasenku proto nanášejte opravdu zlehka a pouze v jedné vrstvě.

A jak si umělé řasy po velkém dni sundat? Namočte bavlněný ručník do teplé vody a na pár minut ho přiložte na oko. Lepidlo díky tomu změkne a řasy pak půjdou snadno sundat. Pokud umělé řasy zbavíte zbytků lepidla a řasenky, vydrží vám i na několik použití.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatební líčení: Jak na umělé řasy krok za krokem