Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Svatební líčení 2022? Ve znamení devadesátek, třpytu a kamínků!

Připravujete svatbu 2022? Vedle šatů, obleku, výzdoby interiéru, focení a samozřejmě i tabule pro hosty bude velmi důležitým prvkem líčení nevěsty. Záleží samozřejmě na vás, jestli vyberete svou „jistotu“, ve které se cítíte dobře, anebo sáhnete po trendech, abyste byla zejména na svatbě „in“. Pojďme nahlédnout do trendů svatebního líčení pro rok 2022, třeba si z nich odnesete i pár drobností do každodenního života.

Bez péče o pleť to nepůjde

Zdravá a pružná pleť, to je trend, který se nikdy nezmění. Je evergreenem každého roku, na něm stavějí všechny detailní trendy v oblasti barev, linek, stylů, lesků a doplňků. Abyste zdravé pleti dosáhla (nejen na svatbu), je nutno jí denně věnovat alespoň základní pozornost.

Jistě už máte vyzkoušeny své řady produktů právě pro váš typ pleti. A pokud ne, je nejvyšší čas s tím něco udělat! Nahlédněte do aktuálního  Avon katalogu, kde najdete spoustu přírodních přípravků a tipů pro péči o pleť. Vyzkoušejte základní sadu – a jistě ji brzy rozšíříte o spoustu vychytávek!

Teď už ale pojďme na konkrétní trendy v líčení 2022!

Monochromatický a růžový look s důrazem na tvářenku

Důraz na tvářenku je typický pro přehlídky líčení s trendy 2022. Pro svatební den může být dokonalou volbou i růžový look. Jakmile růžovou tvářenku propojíte se stejným odstínem očních stínů a dobře k tomu doladíte i lesklou rtěnku s růžovou konturou, bude výsledek nejen pohádkově laděný, ale i přesně padnoucí svatebním očekáváním. Navíc dokonale trendy!

Jestliže nejste fanynkou růžových odstínů, nevadí. Monochromatické líčení (vše v jedné barvě) můžete zvolit v jakékoliv barvě nebo odstínu, které jsou vám příjemné a dokonale se hodí k tónu vaší pleti i barvě vlasů – a samozřejmě i k barvě svatebních šatů.

Třpyťte se!

Rok 2022 se ponese ve znamení třpytivosti – a to zejména v líčení. „Glitter eyes“ ostatně patří k trendům, co se opakovaně vrací. Třpytivý pohled se zkrátka neomrzí, a to ani ve svatební den. Nejlepší volbou bude stříbrná, zlatá, případně rose gold. Výraznější barvy se hodí pro večerní příležitosti.

Jen pozor, líčení si obstarejte takové, aby třpytky neopadávaly! Vizážistky doporučují nepořizovat sypký pigment. Změřte se na stíny v tužce nebo v klasické paletce. Jejich aplikace je jednak výrazně snazší, jednak na víčkách déle vydrží – a není nutná tak častá kontrola a úprava líčení. Jsou sice i dražší – ale vězte, že je využijete i jindy, než jenom v den svatby.

Třpytit se může i tvářenka samotná, případně dekolt. Nakolik se chcete zablýsknout, už je samozřejmě na vás – rok 2022 dává v oblasti lesku velkou volnost. Nezapomínejte, že letos se klade důraz právě na tváře a jejich zvýraznění.

Kamínky, kamínky a zase kamínky

Pro ty odvážnější je tu v roce 2022 trend v podobě kamínků. Dokonale se snoubí s trendem lesku, ale i touhou po tzv. „clean look“. Zatímco přirozené líčení (clean look) není pro svatbu (pro většinu nevěst) dostačující, jeho doplnění o kamínky už by zaujmout mohlo. Lepí se snadno: lepidlem na řasy. Právě svatby 2022 hrají do karet všem, kdo se chtějí kamínky zkrášlit!

Konturujte

Trendy v oblasti konturování rtů i očí se také dost střídají – a v roce 2022 se vracejí na výsluní. Stejně jako v devadesátých letech, i nyní bude vizáž doplňována konturovací linkou kolem rtů a kajalovou tužkou na oči. Konturka by měla být tmavší než rtěnka. Univerzálním postupem je neutrální hnědá právě na kontury, a vyplnit rty leskem se třpytkami, nebo klidně i ostře červenou rtěnkou.

Pokud obtáhnete kontury rtů těsně za jejich hranicí, opticky je zvětšíte. Ale pozor, nepřehánět, konturka se od reálné hranice rtů nesmí příliš vzdálit. Linku z kajalové tužky můžete udělat výraznější i v místech, kde na víčkách prochází hranice oka (oční bulvy) a kosti. Nad a pod linku pak umístěte světlejší stíny, než je použitá tužka.

Netradiční spodní linka

Některé ženy mají spodní víčka přímo určena k tomu, aby na ně byla nanesena linka. A letos je pro tuto linku opravdu příhodný rok. 2022 totiž bude patřit experimentování se spodní linkou. Ta má podtrhnout linii spodních řas – ale pozor, nejlépe v barvě! Co třeba odstín mechově zelený, drahokamový nebo modrý?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatební líčení 2022? Ve znamení devadesátek, třpytu a kamínků!