Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Svatební fotograf: jak ho vybrat?

Během svatebního plánování vás čeká výběr květinářky, cateringové firmy, kapely atd. Neměli byste podcenit ani volbu svatebního fotografa. Právě jeho výtvory vám budou připomínat váš velký den D do konce života. Jak tedy vybrat správného svatebního fotografa?

Dívejte se na styl fotek

Není fotograf jako fotograf. Jako každý umělec i fotograf na svatbě pojme práci svým osobitým stylem. Při výběru se tedy nerozhodujte čistě podle sympatií nebo doporučení, ale projděte si i fotografovu předchozí tvorbu a ujistěte se, že se jeho styl shoduje s vaší představou. Jak už budou jednou fotky na světě, nebude cesty zpět.

Myslete na budget

Práce fotografa se na první pohled může zdát lehká. Opak je ale pravdou. Po svatebním dni totiž teprve začíná zdlouhavé procházení záběrů, výběr a jejich úprava. Celý proces si vyžádá hodiny práce, které se promítnou do finální ceny, ta se přitom může vyšplhat do řádu desítek tisíc korun. Při výběru proto nezapomeňte zohlednit své finanční možnosti.

Dejte na recenze

Hezké fotky nejsou vším. Důležité je, aby se vám během svatebního dne s fotografem dobře spolupracovalo. Projděte si zkušenosti jeho předešlých zákazníků, a to nejen na webových stránkách, ale i na Googlu nebo sociálních sítích. Desítky recenzí z různých míst už vám dají dobrou představu o tom, zda je to ten pravý profesionál pro vás.

Tip: To, jakým fotoaparátem svatební fotograf fotí, ovlivní celkový výsledek. Pokud chcete opravdu profesionální výsledek, vyberte si fotografa s vhodnou a kvalitní výbavou.

Sejděte se s fotografem osobně

Úkolem fotografa je zvěčnit vzpomínky na váš největší den v životě. Proto je důležité si dopředu ujasnit, co od fotek očekáváte.

Při osobním setkání navíc bude mít fotograf možnost vás lépe poznat, což mu dopomůže k tomu, aby jeho výsledné snímky byly ještě autentičtější.

Tip na závěr

Fotografa na svatbu, podobně jako svatební místo a kapelu vybírejte co nejdříve. Termíny těch nejlepších se totiž v hlavní sezóně, a především během víkendů, mohou rychle plnit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatební fotograf: jak ho vybrat?