Menu
WeddingMag
Svatební obřad

Svatba se blíží. Vyberte vhodné snubní prsteny

Vybrat dokonalý snubní prsten je vskutku obtížné, zejména pokud nemáte jasno v tom, jak by měl vlastně vypadat. Především by měl odpovídat vašemu osobitému stylu, přece jen je na celý život. Současný trh je rozmanitý a v nabídce je celá řada snubních prstenů, a proto vám v následujících řádcích prozradíme, co všechno je nezbytné zohlednit.

Existuje hned několik parametrů, které je velice důležité zvážit. Snubní prsteny se totiž odlišují velikostí, tvarem, materiálem, hmotností, zdobením a hlavně cenovkou.

Jaký kov snubního prstenu byste měli zvolit?

Především materiál ovlivní rozhodnutí, protože jednotlivé druhy kovů se odlišují cenou. Stejně tak co kov, to jiné vlastnosti, přičemž některý je těžší, jiný zase lehčí, a značné rozdíly jsou taktéž v povrchových úpravách a barvách.

Zlaté prsteny

Oblíbenosti se těší snubní prsteny z bílého, žlutého a růžového zlata. Žluté zlato je nejtradičnější a taktéž nejběžnější, ale popularita růžového zlata v poslední době roste. Bílé zlato vyžaduje větší údržbu, protože potřebuje rhodiování, aby se zabránilo korozi způsobené působením vzduchu a vody.

Platinové prsteny

Platina je bílý kov, z něhož se vyrábí zásnubní i snubní prsteny. Obvykle je dražší než jiné druhy, ale je vysoce odolný. U platiny je však potřeba zvážit hmotnost, protože platina jako taková je v porovnání s ostatními materiály těžší.

Prsteny ze dvou kovů

Takové snubní prsteny se skládají ze dvou druhů kovů, které jsou nakombinovány tak, aby vytvořily atraktivní prsten. Kovy použité pro tento snubní prsten mohou být zlato/stříbro, zlato/platina, stříbro/platina a další. Záleží pouze na vás, jakého výsledku chcete dosáhnout.

Snubní prsteny jsou symbolem lásky a zpečetí manželství, a proto se nevyplatí zrovna na něčem takovém šetřit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Svatba se blíží. Vyberte vhodné snubní prsteny