Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Svatba a výdaje: 8 věcí, na které se vyplatí začít včas šetřit

Komerční sdělení

Komerční sdělení

23. 10. 2022

Máte naplánovanou svatbu a začínáte být v nervech nejen z celkové organizace, ale i z toho, kolik vás nakonec celá událost bude stát? Ceny úplně všeho jdou nahoru, připravte se, že vás váš nejhezčí den v životě bude něco stát. Na co všechno se vyplatí odkládat si předem peníze?

1.    Místo obřadu

Výběr místa vdavek může podstatně ovlivnit váš svatební rozpočet. Například na zámku nebo v hradní kapli můžete za obřad zaplatit od 3 000 až do 20 000 Kč. Za speciální místo si zkrátka připlatíte.

2.    Prsteny

Snubní prsteny jsou další zásadní položkou ovlivňující váš zůstatek na účtu. Za výhodu ale můžeme považovat fakt, že si je můžete pořídit s předstihem, takže se nezruinujete těsně před svatbou.

3.    Šaty a oblek

Na šaty a oblek byste určitě také měli mít peníze stranou a dopředu. Ať už si svatební háv necháte šít, nebo ho máte z půjčovny – částky nejsou tak zcela nezanedbatelné. Myslete i na doplňky.

4.    Kytice, korsáž, myrty

Ač se to nemusí zdát, kytice, korsáž pro ženicha, myrty a další květinová výzdoba vám spolknou také velkou část ze svatebního rozpočtu. Proto ani tuto položku finančně nepodceňte.

5.    Hostina

Cena svatební hostiny se odvíjí od počtu hostů – pokud zvete celou rodinu, všechny přátele a kolegy, může dosáhnout astronomických výšek. Naštěstí nejdřív zaplatíte jen zálohu a zbytek si necháte na později.

6.    Cukroví

Cena za cukroví se také dokáže vyšplhat až nad mraky. Samozřejmě záleží, kolik máte celkem svatebních hostů (stejně jako u hostiny) a kolik kilo laskomin jim věnujete.

7.    Zábava

Ať už si pozvete oblíbenou cimbálovku, na kterou budete celou noc tančit, nebo raději chcete hrát člověče, napij se a jiné deskové hry – počítejte s tím, že při dobré zábavě roste chuť na alkohol a udělejte si pořádné zásoby.

8.    Fotograf a kameraman

Fotograf a kameraman zachytí nejkrásnější den vašeho života, ale taky zrovna ne úplně za levno. Pokud ale nemáte dostatek peněz na běžném účtu, můžete se zaradovat – tito umělci většinou přijímají platbu rozdělenou na zálohu a doplatek. Uf. 🙂

Ohodnoťte tento článek:
1,3
Právě čtete

Svatba a výdaje: 8 věcí, na které se vyplatí začít včas šetřit