Menu
WeddingMag
Po svatbě

Společné bydlení novomanželů: jak si vybavit hnízdečko lásky

Komerční sdělení

Komerční sdělení

11. 10. 2022

Blíží se vaše svatba a přesun do nové domácnosti? Máme pro vás několik tipů, jak si vybavit nové bydlení tak, aby vám sloužilo k vaší plné spokojenosti, a to i po příchodu potomků.

Do nájmu, nebo do vlastního?

Předpokládáme, že alespoň na pár měsíců jste si již společné soužití v jedné domácnosti vyzkoušeli. Doby, kdy se k sobě pár nastěhoval až po svatbě, jsou již nějakou dobu pryč. Zpravidla jde ale o tzv. startovací, či dokonce studentské byty o menších dispozicích, které jsou sice skvělé pro mladý pár, ale pro manželský rodinný život již bývají nevyhovující.

Otázka ale zní, zda se přesunout do většího bytu, který si pronajmete, nebo raději koupíte vlastní. Z hlediska zajištění do budoucna dává zpravidla větší smysl koupě vlastního bytu, který budete financovat hypotečním úvěrem. Koupit nemovitost je ale mnohem větší závazek, vše proto bude časově nesrovnatelně náročnější.

Nájem je oproti tomu více flexibilní, pokud vám byt nebude vyhovovat, jednoduše ukončíte nájemní smlouvu a přesunete se jinam.

Starý nábytek raději prodejte

Studentský nábytek většinou bývá kvůli dostupnější ceně nižší kvality. Mnoho párů spolu přitom dnes před svatbou ve společné domácnosti bydlí již několik let. Proto dává smysl starý nábytek odprodat – posloužit k tomu mohou internetové bazary a tržiště.

Do nového bytu si pak koupíte nábytek nový. Díky tomu budete mít jednodušší stěhování – nový nábytek vám často zvládne dovézt prodejce a umístit jej až do místnosti ve vašem novém domě či bytě.

Plánujete-li potomky, zařiďte jim dětský pokoj ihned

Jestliže plánujete brzy po svatbě potomky, není důvod zařizovat budoucí dětský pokoj nábytkem, který budete za několik měsíců zase stěhovat pryč. Zejména v případě, kdy je dítě již během svatby na cestě, dává smysl dětský pokoj vybavit postýlkou, přebalovacím pultem, dětskou komodou a dalším nábytkem, bez kterého se ani novorozeně neobejde.

Do pokoje můžete umístit také rozkládací postel, na které případně můžete uložit návštěvy, později je možná využije jeden z rodičů, aby se pracující člen rodiny mohl v klidu vyspat.

Na koupelně či kuchyni nešetřete

Mladé páry většinou mají omezený rozpočet, krátce po studiu totiž najednou mají obrovské výdaje. Musí financovat svatbu, nové bydlení a levné nejsou ani přípravy na příchod potomka. K tomu svatební cesta a volné prostředky rychle mizí.

Jestliže se do něčeho vyplatí investovat prioritně, je to koupelna a kuchyň. Koupelna je nezbytná k tomu, abyste se v novém bydlení cítili komfortně. Jen těžko se přitom rekonstruuje ve chvíli, kdy již v nové nemovitosti bydlíte. Totéž v podstatě platí o kuchyni.

V ostatních místnostech se naopak dá improvizovat a na finální zařízení mohou ještě několik měsíců počkat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Společné bydlení novomanželů: jak si vybavit hnízdečko lásky