Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Sandály nebo lodičky? Jaké letní svatební boty vybrat?

Letní svatby jsou velmi oblíbené, protože záruka dobrého počasí je vyšší něž v jiném období. Každá roční doba přináší své a týká se to i svateb. Pravidla a etiketa letní svatby můžou být lehce uvolněné, proto se pojďme seznámit s tím, co si můžeme dovolit na svatbu obout. Boty jsou důležitou součástí každého outfitu a na svatbu bychom měli vybírat zvlášť pečlivě. Chceme se přeci blýsknout, udělat dojem, ale také si zatančit na oslavu novomanželů!

Boty pro nevěstu, družičku i maminku

Jaké boty na svatbu vzít řeší každá žena i dívka, která se na ni chystá. Nevěsta, ale i družička, maminka, malá děvčátka – všechny si chtějí svatební den užít a cítit se ve svých botách dobře. Základem pro dobře zvolené boty je sladění s šaty a dalšími kousky outfitu. Pokud má svatba svou barvu nebo téma, snažte se je dodržet. Už dávno neplatí striktní pravidla o otevřené nebo zavřené botě, dnes je ponechána volba na vás. Důležité je, co upřednostňujete v každodenním životě a jak jste na určitý typ bot zvyklá.

Pokud chodíte v práci v kostýmku a běžně k němu nosíte lodičky, můžete je bez obav vzít i na svatbu. Někdo se v lodičkách necítí dobře, pak je vhodnější sáhnout po ozdobných sandálech. Výšku podpatku si určuje také žena sama. Je dobré pokud máme boty vyzkoušené a prošlápnuté. Zcela nové neotestované boty by vám mohly způsobit nepříjemnosti. Všichni známe ony ženy, které nevhodně zvolily obuv a pak při zábavě raději běhají naboso, protože by už se svými puchýři nevydržely. Ženy, které mají rady pohodlí za každou cenu, si s sebou pro takové případy nosí rezervní baleríny. K šatům nebo sukni se hodí, chodidlo vás v  nich bolet nebude.

Lodičky nebo sandály?

Svatební lodičky můžou být bílé (lakované nebo matné), někdy se objevují s krajkou nebo dalším zdobením. Podle výběru šatů volíme délku podpatku, zvlášť u dlouhých velkých šatů se vyplatí obout vyšší podpatek, abychom si je nepřišláply. V lodičce je noha paradoxně trochu stabilnější než v sandálu. Lodičky nohy krásně prodlužují. Vybavte se gelovou ochranou na patu nebo prsty- vyvarujete se tak nepříjemných puchýřu, které mohou vznikat.

Svatební sandály se hodí na letní svatbu také. Noha v nich může lépe dýchat a pokud nejste zvyklá na lodičky, lépe se jim při chůzi přizpůsobíte. Pokud budete mít otevřenou obuv, myslete také na udržbu nohy. Naprostou povinností je dokonalá pedikúra. Nehty můžete ozdobit lakem, můžete použít i náramek na nohu. Co se týče nabídky sandálu, mrkněte třeba na internetový obchod CCC. Mají zde široký výběr a příznivé ceny. Svatební sandály i lodičky zde snadno seženete. U sandálů zvažte výšku podpatku (mohou být i bez podpatku), velikost pásku a způsob zapínání. Některé typy sandálů se hodí spíš na pláž a určitě nedoporučujeme cokoliv, co by připomínalo žabky. Dámské danály mohou být velmi elegantní.

Barva svatby?

Ke svatbě patří bílá a světlá, vždy je ale na novomanželích, jaký odstín pro svou slavnost zvolí. Zásadní je barva šatů, boty už doladíte k nim. Nezapomeňte na další doplňky, které by s botami měli ladit. Kabelka a boty by měly mít něco společného. Také šperky můžete vybírat podle toho, jak půjdou k zapínání na botách. Pokud máte stříbrné zapínání, raději budeme volit stříbro i v dalším outfitu. Kombinace zlata nebo stříbra s bílou je velmi stylová a působí luxusně. Neměly bychom však kombinovat zlatou se stříbrnou – málokdy to totiž vypadá dobře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sandály nebo lodičky? Jaké letní svatební boty vybrat?