Menu
WeddingMag
Pro svatebčany

Sandálky na vysokém podpatku – ideální obuv na letní svatbu

Svatební sezóna je v plném proudu. Potřebovala byste k šatům pohodlné, ale přesto slavnostní boty vhodné na léto? Sandálky na vyšším podpatku jsou skvělou volbou, která dá vašemu outfitu vyniknout. Pojďme si posvítit na jednotlivé typy, abyste si našla ten svůj.

Kdy jindy můžete lépe vynosit slavnostnější sandálky na podpatku než právě během svatebního veselí? Hledáte-li slavnostnější boty na podpatku, jste tady správně. Na co si dát pozor při výběru, jak vybrat sandále na podpatku, které vám opravdu padnou a jak je sladit se svatebním outfitem? Čtěte směle dál.

Nevěsty střevíce

Při výběru svatebních bot se zaměřte na to, v čem je vám dobře – zohledněte typ šatů, prostředí, ve kterém svatba bude, ale i délku šatů, která také bude mít na konkrétní typ bot vliv. Vybírat můžete světlejší odstíny sandálků na decentním podpatku, ale vsadit můžete i na kožené sandálky na vyšším podpatku, ve kterých budete královnou večera. Tedy – královnou budete v čemkoliv se budete cítit dobře. Na tohle nezapomínejte.

Espadrilky na klínku

Populární letní boty jsou espadrilky na klínku. Kromě toho, že se jejich jutová podrážka chodí prakticky k čemukoliv, jsou stabilní a pohodlné a to je přesně to, co vám dodá jistotu při každém kroku. Velkou výhodou je také to, že se vám klínek nebude bořit do trávy a vy tak budete mít svůj krok maximálně pod kontrolou. Teď už se stačí jen naladit na sváteční atmosféru a oslava lásky může začít.

Páskové sandálky se zdobnými detaily

Prim hrají detaily. Nebojte se s nimi vyhrát. Ať už si vyberete sandálky s ozdobnou mašlí na špičce, stříbrnými kovovými ozdobami, anebo ležérní dírkované sandálky, vždy dodají vašemu outfitu něco navíc. V tomhle ohledu je ale dobré držet se starého známého pravidla „méně je více“. Výraznější prvky jsou v pořádku, nemělo by se to s nimi ale přehánět. Jeden výraznější detail doplněný decentními prvky vydá za tisíc slov – a víc nepotřebuje.

Na co si dát při výběru bot na podpatku pozor?

U vyšších podpatků vždycky existuje riziko, že vám nesednou. Respektive musíte se více zaměřit na kvalitu provedení i konkrétní parametry tak, abyste vybrala boty přesně pro váš typ chodidla. Díky tomu vám v nich bude pohodlně. Počítáte-li s tím, že v botách nějakou tu hodinku pobudete, pak byste měly skutečně vybírat takové, kdy se vám po hodině nebude chtít bolestí plakat. Řešení existuje, jen to chce více zkoušení. Dejte si pozor na:

  • materiál – kožené boty snáze prošlápnete a budou vám lépe sedět
  • tloušťku podrážky – čím je tenčí, tím více vás bude bolet chodidlo v jeho špičce
  • špičku – pozor na příliš úzkou přední část boty, prsty by neměla deformovat, ani příliš tlačit k sobě
  • podpatek – u typu podpatku myslete na to, jaký terén vás čeká – jehlové podpatky totiž s trávníkem nebývají kamarádi, zavařit vám ale mohou i rustikální kamenné dlažbě

Pohodlí nade vše

Každou botu je třeba si dopředu prošlápnout. Nenoste tedy na svatbu boty, které budete mít poprvé na sobě a věnujte doma čas tomu, aby se nošením lehce dotvarovaly podle tvaru a velikosti vašeho chodidla. I tak by vás boty na začátku neměly dřít a tlačit.

Stejně tak věnujte péči výšce podpatku. Jste-li zvyklá na vyšší podpatky, směle do nich. Pokud se v nich ale necítíte a nejste v kroku jistá, pak centimetry navyšujte spíše postupně. Příliš vysoký podpatek poznáte podle své chůze: Pokud vás vysoké boty nutí pokrčit nohy v kolenou, pak je podpatek příliš vysoký.

Důležitá je také stabilita. Při chůzi byste se měly cítit jistě, při zkoušení se projděte tak, jak běžně chodíte. Opatrné našlapování vám toho o botách nic neřekne.

Tak hodně štěstí při hledání!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sandálky na vysokém podpatku – ideální obuv na letní svatbu