Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Romantická moravská zákoutí, která jsou jako stvořená pro společné fotografie

Chcete si pověsit na stěny nebo třeba jen nahrát na své sociální sítě společné fotografie s partnerem? Přinášíme vám seznam těch nejromantičtějších míst na Moravě, ve kterých se obejdete bez profesionálního fotografa a vystačíte si se stativem. Následující lokality jsou totiž natolik fotogenické, že vytvořit nádhernou fotografii zvládnete zcela sami.

Vyrazte s partnerem na předmanželskou cestu a užijte si poslední společnou dovolenou coby nesezdaný pár.

Mikulov

První místo v našem seznamu fotogenických moravských míst zaujímá Mikulov. Město, jenž leží v Jihomoravském kraji a v jehož centru i nejbližším okolí se nachází řada nádherných míst. Ubytování v Mikulově seženete snadno, protože možností je opravdu mnoho. Svůj pobyt tak můžete strávit v některém z mnoha apartmánů, penzionů, vinařských domů, chaloupek i hotelů.

Kam se v Mikulově vydat za krásnými fotografiemi

Jakmile se v Mikulově ubytujete, můžete popadnout fotoaparát, případně svůj telefon, stativ a vyrazit za honbou na společné fotografie.

Která místa musíte rozhodně přidat na svůj seznam foto zastávek?

 • Zámek Mikulov,
 • Svatý kopeček,
 • Děvičky,
 • rozhlednu Slunečná,
 • jeskyni Na Turoldu.

Toto berte samozřejmě jako základní doporučení, je velice pravděpodobné, že při svých toulkách narazíte na další zajímavá místa, jež vás nadchnou a budete si na nich chtít vytvořit společnou fotografii.

Lednicko – valtický areál

V seznamu nádherných moravských míst samozřejmě nesmí chybět zmínka o Lednicko – valtickém areálu. Tento areál, jenž je nejrozsáhlejší koncepčně upravenou krajinou nejenom v Evropě, ale také ve světě, a je zapsán na seznamu památek UNESCO, zkrátka nelze minou bez povšimnutí. Jeho celková rozloha činí téměř 300 km2 a míst, jenž stojí za spatření, se v něm nachází nespočet.

Stejně jako fotogenických míst i možností ubytování Lednicko – valtický areál nabízí dost. Kde se rozhodnete svůj pobyt strávit vy? Okouzlí vás apartmány a penziony v blízkosti zámku nebo raději dáte přednost většímu soukromí v některé vilce či chaloupce?

Kde v Lednicko – valtickém areálu pořídit nádherné fotky

Kam se v Lednicko – valtickém areálu vydat za nádhernými fotografiemi?

Samozřejmě k oběma zámkům, ale kromě toho si na seznam připište i tato místa:

 • Janův hrad,
 • Minaret,
 • Dianin chrám,
 • Zámecký skleník Lednice,
 • zámeček Belvedere,
 • Apollonův chrám,
 • Lednické rybníky.

Protože areál je opravdu velice rozlehlý, nezapomeňte si při každé procházce přibalit stativ do batůžku a v případě potřeby jej okamžitě vyndat a využít příležitosti pořídit krásné společné fotografie.

Moravské Toskánsko

Toužíte si z Moravy přivést zásobu fotografií, jež budou působit toskánským dojmem? Nekupujte si hned letenku do Itálie, ale vydejte se do oblasti zvané Moravské Toskánsko. Jakmile budete na místě, ihned poznáte, jak oblast přišla ke svému názvu. Kromě nekonečných vinic vás v Moravském Toskánsku přivítá také nádherná krajina.

Co si s sebou na společné focení zabalit?

Jaké oblečení si přidat do zavazadla, aby výsledné fotografie byly skvělé? Slaďte svůj šatník s partnerem a společně si vyberte několik barev. Pro předmanželské focení jsou vhodné bílé barvy. Do kufru tedy nezapomeňte přibalit bílé kalhoty dámské, ale i pánské, a bílá trika pro oba z vás. Dále vypadají skvěle také kontrasty, stejné triko a třeba i ladící pokrývky hlavy.

Čím více svou fotografickou dovolenou dopředu promyslíte, tím krásnější společné fotografie si z ní přivezete. Nepodceňujte ani ty nejmenší detaily a užijte si pohodový pobyt ve dvou na romantické Moravě. Mikulov, Lednicko – valtický areál a Moravské Toskánsko vám zcela učarují.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Romantická moravská zákoutí, která jsou jako stvořená pro společné fotografie