Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Příprava na letní svatební den musí začít teď

Plánujete letní svatbu? I když je léto ještě poměrně daleko, vy už musíte řešit výzdobu, rozeslání svatebních oznámení, počet hostů i výběr kytice a svatebních šatů. To vás možná děsí, protože jste o nich měla poměrně jasnou představu, která ale bere za své, protože by vaší postavě zrovna nelichotily. Proč se s tím smiřovat? Vždyť je ještě čas to změnit.

Každá nevěsta chce být nejkrásnější ze všech

Svatba je velká událost, na kterou budete vzpomínat celý život. Aby ty vzpomínky byly jen krásné, musí být svatba naprosto dokonalá. Přesně tak si to všechny nevěsty říkají, realita je často ale jiná. Snad každá svatba si s sebou nese něco, co se tak úplně nepovede. Na tom rozhodně není nic špatného, jen nesmí jít o nějaký trapas, jehož ústřední postavou je nevěsta a její postava. Tu pomůže vyladit pohyb i ketodieta.

Výběr šatů i kytice se odvíjí od postavy

Pokud už jste se do příprav pustila, nejspíš víte, že výběr tvaru kytice a střihu svatebních šatů, záleží nejen na vašem vkusu, ale také postavě. Některé lichotí jednoduché svatební šaty, jiné ty princeznovské s nabíranou sukní, vlečkou a závěsem. Podobně to je i s kyticí. Zatímco některá nevěsta by neměla experimentovat a vsadit na kytici biedermeier, jiná se může odvázat a nechat si připravit extravagantní kytici.

V každém případě je skoro nejvyšší čas tohle všechno začít řešit, abyste pak nezjistila, že si nemáte nechat kde uvázat kytici nebo půjčit šaty. Léto je pro svatby jako stvořené, půjčovny praskají ve švech a výběr je omezený, květinářství už na tu vaši svatbu nemusí mít kapacitu.

Svatba

Chcete vyladit postavu? Směle do toho!

Nechcete se při výběru šatů nechat limitovat postavou? Nerada byste řešila, že rezervované šaty bude třeba na poslední chvíli upravovat, protože se do nich prostě neobléknete? Nejvyšší čas začít se hlídat, zdravě jíst a třeba i nějaké to kilo zhubnout. Jak na to?

Tip číslo jedna: Začněte změnou stravovacích návyků

Že ráno nesnídáte, oběd jen rychle zhltnete a večer projíždíte lednici, co byste si mohla dát? Tak na to odteď zapomeňte. Den začněte snídaní, po které si dáte malou svačinku, třeba ovoce, jogurt, low carb dezert, zeleninu nebo proteinový koktejl. Na oběd si najděte čas, vyhněte se polotovarům a jídlo si vychutnejte. Dopřejte si i odpolední svačinu a den zakončete lehkou večeří.

Tip číslo dva: Hlídejte si, co jíte

Snad ve všem, co sníme, dnes najdeme cukry, výjimkou nejsou ani nezdravé tuky. Sacharidy i tuky slouží jako zdroj energie, takže je nesmíme ze stravy vyřadit, měli bychom ale dát přednost komplexním sacharidům a zdravým tukům, které doplníme o dostatek proteinů tak, aby strava byla vyvážená. Sladkosti vyměňte za ovoce a zeleninu, slazené nápoje za čistou vodu, těstoviny a další přílohy za ty nízkosacharidové. Jezte ryby, mořské plody i mléčné výrobky, nezapomínejte na ořechy a semena.

Tip číslo tři: Hýbejte se

Pohyb vaši snahu zhubnout podpoří, tak na něj nezapomínejte. Místo toho, abyste do nedalekého obchodu jela autem, dojděte si tam pěšky nebo na kole. Místo toho, abyste jela výtahem, si ty schody vyšlápněte. Nevzdávejte to, když se zadýcháte, vydržte. Za pár dní vydržíte mnohem víc.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Příprava na letní svatební den musí začít teď