Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Pomoc. Za 3 měsíce se vdávám! Jak zhubnout do šatů?

Redakce

Redakce

6. 4. 2018

Svatba by měla být jednou za život. Je proto pochopitelné, že každá nevěsta chce při této příležitosti vypadat skvěle. Ne jen na svatebních fotkách nebo videu, ale především na svatbě jako takové. Co se dá tedy udělat pro to, abyste do svatby shodily přebytečná kila?

Nejezte více, než je nutné

Jedním ze základních doporučení dietetiky je nepřijímat stravou více energie, než strávník vydává. Řeč není o trýznění svého těla hladem, které tělo vyčerpává, nýbrž o snaze jíst jen tolik, kolik potřebujeme. Výdej energie každého z nás může být různý a tomu je třeba porce jídla přizpůsobit. Platí, že bychom během dne neměli trpět hlady, ani se přejídat. Stará moudrost „jez do polo syta“ má přece jen něco do sebe.

S častými pamlsky to nepůjde

Je to tak. Neslyšíme to rádi, ale se sladkostmi, cukrovinkami a dortíky se hubne těžko. Sladkosti obecně nejen že překyselují naše tělo a ohrožují ho vznikem plísní, ale především přispívají ke zvětšování tukových vrstev. Zkuste jejich příjem vypustit nebo alespoň omezit na minimum. Koneckonců na většině svateb bývá pamlsků dostatek, tam si je už budete moci dovolit.

Dodržujte stravovací rozvrh

Stejně tak není dobrý nápad nechat tělo hladovět a poté se najíst více, než je zdrávo. Právě k tomu nás totiž hlad bude ponoukat. Naše tělo totiž na přísun potravy po hladovění reaguje automatickým ukládáním tuků do zásoby pro případ dalšího hladovění. Vyhnout se tomu můžete jednoduše dostatečnou snídaní. Během dne pak jezte pokud možno vícekrát a v menších porcích. Poslední jídlo byste si měly brát nejméně 2 hodiny před spaním.

Pohybem se přibližujete k úspěchu

Je jasné, že přiměřený pohyb vás v kombinaci s vhodným stravováním může zbavit i několika kilogramů. Přitom není nutné se kdovíjak trápit v posilovně. Nejpřirozenější pohybovou aktivitou je chůze nejlépe na čerstvém vzduchu v přírodě. Pohyb v takovém prostředí alkalizuje vaše tělo, zlepšuje náladu, zrychluje metabolismus a tím i přirozené spalování tuků. Ideální také jako prevence před svatebním organizačním stresem.

Nechte si poradit od odborníků

Výše uvedená doporučení často fungují. Možná jste je však už vyzkoušely, ale výsledek nenaplnil vaše očekávání. Tělo každého z nás totiž pracuje trochu odlišně a tomu je potřeba přizpůsobit nutná opatření, což mnohdy vyžaduje hlubší znalosti. Pokud chcete mít jistotu, že se výsledky opravdu dostaví včas, zkuste se obrátit na profesionály – dietology. Odborníci v oblasti dietetiky mají dostatek zkušeností s množstvím různých klientů a dokážou vytvořit stravovací plán přímo na míru pro vás. Pravděpodobnost úspěšného zhubnutí do svatebních šatů se tak blíží téměř jistotě. A svatba za to přece jen stojí.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Pomoc. Za 3 měsíce se vdávám! Jak zhubnout do šatů?