Menu
WeddingMag
Po svatbě

Na co nezapomenout, když zařizujete první bydlení

Zařizování prvního společného, a skutečně vlastního, bydlení může být pěkná fuška. Na co nezapomenout a kde se nevyplatí šetřit?

Řešte komplikace dopředu

Krásný a prostorný podkrovní byt byl pro vás tou nejlepší volbou? V zimě pravděpodobně nebudete mít problémy, ovšem v létě se vaše nové hnízdo může proměnit ve výheň. Pokud jste koupili slunný byt a slunce vám tam bude svítit od rána do večera, jistě se vyplatí kvalitní rolety, a především klimatizace nebo alespoň stropní ventilátor. Zkrátka hledejte nedostatky, a řešte je ještě předtím, než se stanou skutečnými problémy.

Kuchyně je centrum společenského dění

A to zvláště, pokud je spojená s obývacím pokojem, nebo slouží také jako jídelna. Budete se tam pravděpodobně scházet každý den na společné snídaně, vařit romantické i rodinné večeře. Kuchyně má vydržet léta a není to něco, co za pár let vyhodíte a pořídíte si nové. Tohle je přesně ten případ, ve kterém se nikdy nevyplatí šetřit.

Kvalitní kuchyňská linka a spotřebiče vydrží třeba i 20 let bez větší údržby. Kuchyňská studia dokážou navrhnout kuchyň přesně tak, aby vyhovovala vašim potřebám, a vybere ty nejlepší možné materiály vzhledem k vašim finančním možnostem, takže si nechte poradit a věnujte tomu dostatečné množství času.

Nákup nábytku, který vydrží léta

Zatím jste dva a malá útulná sedačka je pro vás to pravé? Myslete na to, že za pár let dva už možná nebudete, navíc může přijet návštěva. Vyberte si takovou sedačku, která je prostorná a vejde se na ní čtyřčlenná rodina. Předejde tím budoucím starostem s nákupem nové, větší sedačky, protože ta stará vám prostě už nestačí. Takto se snažte přemýšlet před koupí veškerého vybavení.

Šikovní pomocníci

Je neuvěřitelné, kolik času dokáží uspořit kvalitní spotřebiče a přístroje. S neoblíbenými činnostmi pak strávíte mnohem méně času. Třeba taková kvalitní žehlička dokáže spolu s dobrým žehlicím prknem zkrátit žehlení až o polovinu. V případě, že neradi vysáváte nebo vytíráte, zaměřte se zase na robotické vysavače a mopy.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Na co nezapomenout, když zařizujete první bydlení