Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Muž si vzal příjmení své manželky. Na sociálních sítích se za to dočkal výhrůžek smrtí

Martina Mádlová

Martina Mádlová

26. 2. 2018

Přemýšlíte o tom, že si po svatbě vezmete za své příjmení své ženy? Po přečtení tohoto článku si to možná rozmyslíte. Stejný nápad měl i jeden muž, který po té, co si vzal příjemní své ženy za své, dostával hrozby smrti od lidí po celém světě.

Grant Phillips se rozhodl vzít si příjmení partnerky Jade po té, co se v minulém roce vzali. Tehdy své rozhodnutí zveřejnili na sociálních médiích, kde chtěla žena vysvětlit, že toto rozhodnutí ovlivnila z velké části skutečnost, že ona nemá žádné bratry nebo bratránky, aby její příjemní pokračovalo.

„Existuje tolik důvodů, proč je toto rozhodnutí správné pro Jade a já to pro ni rád udělám. Jade je jediná dívka bez bratranců nebo bratrů, a proto by se její jméno po této generaci ztratilo. Proto jsem se rozhodl, po zralé úvaze, vzít si příjmení své manželky a stát se Phillipsem.“

Mnoho lidí bere tuto věc za trochu podivnou. Obvykle je to tak, že nevěsta přebírá po svatbě jméno svého muže. Vlastně na tom ale není nic špatného. Je to jen jedna z tradic, která se soustředí na vlastnictví. Ale pro muže by nemělo být ponížení vzít si jméno své ženy, pokud se na tom oba dohodnou.

Změna příjmení po svatbě: co vám nikdo dopředu neřekne?

Instagram plný nenávistných komentářů

Třicetiletý mladý muž tvrdí, že od svého prvního postu na Instagramu, dostal už řadu nenávistných zpráv.

„Jaký muž si může vzít jméno své ženy?“

„Doufám, že vy a vaše manželka zemřete při autonehodě, aby vaše geny už dále nepokračovaly.“

Je asi jasné, že Granta a ani jeho ženu takové komentáře příliš netěší a jsou z toho v šoku a smutní. Podle nich je hrozné, že lidé mají právo druhým říkat, že se má jít zabít, zemřít při autonehodě nebo si přát, aby jeho žena neporodila žádné dítě a raději potratila. Překvapilo ho, že nejvíce agresivní byli američtí muži, australští zase spíše dětinští – komentáře jako:„nosíš tampón?“

Je také velmi ironické, že ti samí muži, kteří mu na sociálních sítích nadávají nebo se mu posmívají, hrdě vystavují své fotky se svými dcerami na těch samých stránkách.

On a jeho žena se dohodli, že nebude mít její příjmení ihned po svatbě. Vzali se v listopadu minulého roku. Chtěli počkat alespoň rok, ale příjmení nakonec změnil už v prosinci, protože potřeboval nový pas. V ten samý čas oznámil své rozhodnutí i na sociálních médiích a obtěžování začalo.

Grent však říká, že ho nikdy nikdo nenutil. Sám se rozhodl a chtěl, aby jejich děti měli jména po jeho ženě. Grant uvedl, že i jeho rodina ho podpořila v rozhodnutí vzít si příjmení své ženy a velmi kritizují komentáře lidí na sociálních sítích. Bohužel i jich se některé vzkazy dotkly.

Jeden člověk dokonce napsal: „Tenhle kluk musel být otcem znásilněn, a proto si změnil příjmení.“

To samozřejmě Grant popírá. Jeho otec si to navíc přečetl a byl z toho velmi smutný.

Podle mladých manželů jsou tito komentující často lidé, kteří nemají šťastný svůj vlastní život a tak hodnotí ten cizí. Často si doma hrají na šťastnou rodinu, i když vlastně nejsou a on-line pak kritizují druhé.

Je podivné, že taková v podstatě banalita dokáže rozvířit tak velké emoce. Snad v České republice jsou lidé tolerantnější a převzetí příjmení manželky mužem by nikoho neurazilo.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Právě čtete

Muž si vzal příjmení své manželky. Na sociálních sítích se za to dočkal výhrůžek smrtí