Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Musí být dámské svatební boty bílé?

Přípravy svatebního dnes jsou v plném proudu, a vy stále nevíte, jaké zvolit boty? Ať už holdujete klasice, nebo jste progresivní, určitě se budete chtít cítit skvěle a nádherně. Obujte se do toho a přečtěte si, jaké máte možnosti.

Klasika v bílém

Možná patříte k té skupině žen, které v den vyzvánějících zvonů touží po tradici a klasice. Bílé šaty, závoj i boty. Pokud dáváte přednost dlouhým šatům s vlečkou, nejvíc vám bude záležet na špičce boty, která bude zpod nadýchaného obláčku vykukovat. Existují špice kulaté, do špičky, hranaté a také zdobené. Pořídíte boty s výšivkou nebo kamínky a korálky. Podpatek zvolíte podle potřeby – od toho nejnižšího (baleríny) přes stabilní široký až po vysoký jehlový.

TIP: Jestliže toužíte zůstat u klasických střevíčků, které byste přece jen ráda něčím ozvláštnila, inspirujte se například hollywoodskou hvězdou Grace Kelly. Ta měla v botě všitou minci pro štěstí a tím pro ni byly svatební boty o něco jedinečnější. Co byste se si do boty pro štěstí vložila vy?

Něco mezi

Láká vás tradiční provedení boty, ale chtěla byste do svatebního looku dostat trochu víc své vlastní osobnosti? V tom případě si pořiďte baleríny nebo lodičky v jiné než bílé barvě. Obuv klasického střihu v neobvyklé barevné variantě celobílý svatební outfit rozbije a dodá mu šmrnc.

Nevažte se – odvažte se

A možná patříte mezi ty nejodvážnější a progresivní nevěsty nebo zkrátka jen holdujete pohodlí. V tom případě sáhněte po plátěnkách, které dodávají looku retro a pohodový nádech. Tenisky se staly kultem a ladí se sportovními, elegantními i společenskými outfity. Tak proč by se nemohly zúčastnit vaší svatby a tvořit dokonalý pár se svatebními šaty? A pokud se vdáváte například na louce nebo pláži, tak boty jednoduše vynechte.

Odpověď na otázku, zda musí být dámské svatební boty bílé, tudíž zní: ne, nemusí. Nezáleží na barvě ani na tvaru. Ale na tom, zda se v botách cítíte skvěle, a hlavní je, abyste si svatbu užila.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Musí být dámské svatební boty bílé?