Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Líčíte se na svatbu sama? Díky těmto trikům bude váš make-up perfektní

Není důležitější líčení než to svatební. Každá nevěsta chce být ve svůj velký den co nejkrásnější, proto si dává záležet nejen při výběru svatebních šatů, ale také při plánování make-upu. Rozhodla jste se na svatbu nalíčit sama? V tom případě se podívejte na následující tipy, díky kterým bude vaše svatební líčení perfektní jak naživo, tak na fotkách.

Jak na dokonalý svatební make-up?

Patříte mezi nevěsty, které se nechtějí svěřit do rukou vizážistky? Nebo jste svatbu plánovala narychlo a na make-up v tom všem shonu ani nepřišla řeč? Dobrou zprávou je, že svatební líčení zvládnete i sama.

Základem je vyvarovat se přílišného experimentování a spíše podtrhnout přirozenou krásu. Ale jak zajistit, aby make-up vydržel slzy štěstí i případnou nepřízeň počasí? Čemu se vyhnout, aby obličej vypadal upraveně a zároveň přirozeně? A na co rozhodně nezapomenout při balení kosmetické taštičky? Níže zmíněné tipy zaručí, že ve svůj svatební den budete vypadat jednoduše skvěle.

Základem je dokonale sjednocená pleť

Ještě před tím, než se pustíte do líčení očí a rtů, se zaměřte na svou pleť. Velmi důležitá je hydratace, proto použijte svůj oblíbený pleťový krém, který nechte pořádně vstřebat. Nezapomeňte také na podkladovou bázi určenou na váš typ pleti. Báze pleť připraví na nanesení make-upu a zároveň prodlouží jeho výdrž.

Dejte si také záležet na výběru odstínu make-upu, aby váš obličej ladil s krkem. Případný barevný rozdíl by vynikl zejména na fotkách, což by rozhodně nebylo žádoucí. Make-up nakonec zafixujte pudrem a případně také fixačním sprejem.

Zvýrazněte buď oči, nebo rty

Výrazný make-up není ani ve svatební den žádný problém, nicméně stále platí staré známé pravidlo, že méně je více. Proto se rozhodněte, zda dáte přednost kouřovému líčení očí, nebo výrazné rtěnce. Oboje dohromady by s největší pravděpodobností udělalo více škody než užitku.

Zvolte voděodolné produkty

Svatební líčení by mělo odolat jak slzám, tak případnému nepříznivému počasí. Poslední věc, kterou chcete, je, aby vám řasenka stékala po tváři, proto vsaďte na voděodolné produkty. Platí to zejména pro zmíněnou řasenku a tužku na oči. Součástí svatebního make-upu by měla být také kvalitní báze pod oční stíny, která zajistí odolnost stínů a prodlouží jejich výdrž.

Samoopalovací krém raději nepoužívejte

Samoopalovací krémy mají řadu výhod, mimo jiné jsou zdravější alternativou opálení sluníčkem. S jejich používáním se však hodí mít alespoň nějaké zkušenosti, protože namísto přirozené zlatavé barvy hrozí nevzhledné oranžové fleky. Pokud jste samoopalovací krém dosud nepoužila, těsně před svatbou ho raději neaplikujte. Světlá pokožka vypadá zrovna tak dobře jako opálená, proto vám bohatě postačí klasické hydratační mléko.

Tyto produkty mějte neustále při ruce

Několik produktů je dobré mít při ruce během celého dne. Jde zejména o pudr, fixační sprej na make-up, matující papírky na mastnou pleť a rtěnku či lesk na rty. Nikdy totiž nevíte, kdy bude potřeba líčení lehce upravit.

Svatební líčení si předem vyzkoušejte

Líčení si začněte zkoušet ideálně několik týdnů před velkým dnem, abyste zjistila, co se vám skutečně líbí a v čem se budete cítit komfortně. Zároveň si budete moct ověřit, že make-up opravdu vydrží celý den, a v případě potřeby dokoupit kvalitnější produkty.

Pokud plánujete použít techniky či doplňky, s nimiž nemáte moc zkušeností, je zkoušení líčení předem naprostou samozřejmostí. Platí to například pro aplikaci umělých řas, která vyžaduje cvik. Ve svatební den se pak nebudete muset stresovat tím, že make-up nestíháte.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Líčíte se na svatbu sama? Díky těmto trikům bude váš make-up perfektní