Menu
WeddingMag
Svatební obřad

Kompletní průvodce – jak vybrat snubní prsteny

Procházíte svatebním plánovačem krok za krokem, odškrtáváte si jednotlivé položky. A nyní je před vámi další úkol – pořízení snubních prstenů. Jistě si uvědomujete důležitost okamžiku. Svatební kroužky jsou tím, co vás bude na prsteníčku levé ruky doprovázet po celé vaše manželství. Koupi proto neuspěchejte a svoji volbu si dobře promyslete.

Vybírejte z desítek, ne tisíců

Každý vám chce dobře poradit. Rodiče, přátelé, obchodníci. V klenotnictvích vidíte obrovské množství modelů. Už vám stoupá tlak jen z té představy, čím budete muset projít? V klidu si sedněte a nastavte si hodnotící kritéria, která vám výběr snubních prstenů zúží.

  • Symbolika. Chcete dodat snubním prstenům další rozměr? Pak se zaměřte na design proplétajících se kruhů, dvojice totožných prstýnků, romantický gravír, originální výřez nebo eternity modely, které značí nekonečnou lásku.
  • Materiál. Jedná se o jeden z nejdůležitějších bodů. Vlastnosti vybraného kovu určují nároky na údržbu, skladování a kombinace s dalšími šperky. U dam se často odpíchnete od zásnubního prstenu, ale nemusí to být pravidlo. Klasické jsou snubní kroužky ze žlutého zlata, nadčasové z bílého zlata nebo platiny a romantické ty z růžového zlata.
  • Povrch. Upřednostníte tradiční hladký a lesklý, na kterém však záhy vyniknou šrámy způsobené nošením? Nebo vyzkoušíte pískované, broušené nebo drásané povrchy? Kvůli větší výraznosti se hodí spíše pro odvážnější snoubence.
  • Profil. Ne, nebavíme se o profilu na sociálních sítích, ale o tom u snubních prstenů. Profil totiž určuje, jak vám bude kroužek pohodlný. Komfortní, půlkulatý a plochý typ doporučujeme si v reálu vyzkoušet. Z toho zjistíte nejvíc.
  • Zdobení. Prostý design je vlastní mužům a dámám, které chtějí nechat vyniknout půvab zásnubního prstenu. Elegantně mohou vypadat drobné diamanty, především v pavé osazení. Oslovit vás může i gravír, výřezy nebo kombinace materiálů. Rozhodujte se podle své nátury a životního stylu. Zdobenější kousky mohou omezovat při manuálních pracích nebo sportu.
Snubní prsteny

Zdroj: Eppi.cz

Nákupy s předstihem

Ve svatebním plánovači byste měli mít položku „nákup snubních prstenů“ zhruba 2-3 měsíce před obřadem. V klidu si tam budete moci prohlédnout nabídku obchodů, pár modelů vyzkoušet. A když nebude nic to pravé ořechové, bez stresu využijete výrobu svatebních obrouček na zakázku.

Investice do snubních prstenů

Už při počátečním plánování rozpočtu na svatbu si určete, kolik peněz chcete za prstýnky utratit. Jednoduché hladké kroužky do budgetu zasáhnou méně, než modely zvýrazněné drahokamy. Dostupnější jsou zlaté obroučky, za platinu si připlatíte víc.

A rada na závěr? Na kvalitě záleží. Přece jen se snubním prstenem na prstu strávíte několik následujících desetiletí.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Kompletní průvodce – jak vybrat snubní prsteny