Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Jděte proti proudu: 5 tipů, jak na originální svatbu

Svatba v horkovzdušném balonu nebo v černých šatech? Proč ne. To, že svatba značí určitou tradici, ještě neznamená, že vy si ji nemůžete udělat po svém. Podívejte se, co všechno může být neotřelé a jak pojmout den, na který budete navždy vzpomínat.

1. Originální svatební místo

Zdá se vám kostel či stodola moc všední? Řekněte si svá ano na méně konvenčním místě, třeba ve svém oblíbeném lese, který vám nachystá perfektní dekorace pro přírodní svatbu. Jakožto milovníky turistiky a hor vás zase třeba nadchne fakt, že se můžete vzít i na Sněžce. Stačí kontaktovat matriku například v Horním Maršově a spojit se s pánem od tamní lanovky. V okolí Sněžky se nachází řada chalup či chat, které si lze pronajmout a užít si veselí až do rána.

Oddat vás přitom mohou třeba i v takových pokladech, jako je stará čistírna odpadních vod v Bubenči nebo Uhelný mlýn v Libčicích nad Vltavou.

Další tipy na originální svatební místa:

  • pivovar,
  • mlýn,
  • vinohrad,
  • loď,
  • ekofarma,
  • botanická zahrada,
  • stezka korunami stromů.

2. Tematická svatba

Svatba by měla být hlavně o novomanželích. Ať už vás spojuje nevšední koníček, nebo patříte mezi zaryté fanoušky Harryho Pottera, nebojte se to do svého dne promítnout. Tematické svatby nejsou ani v Česku žádnou novinkou a pro tvůrčí a hravé páry bývají skvělým řešením, jak výjimečný den uchopit. Nemusíte se přitom hned vrhat do filmové či historické tematiky, ale zkuste si zvolit například určitou barvu či roční období a vše ostatní tomu přizpůsobit.

3. Svatební menu s vůní dálek

Zdá se vám vývar a svíčková jako děsná nuda? Buďte při sestavování svatebního menu kreativnější. Jakožto vášniví cestovatelé si například můžete menu poskládat tak, aby odráželo všechny vaše oblíbené světové pokrmy. Profesionální cateringová společnost by vám měla umět poradit, jak takové menu poskládat, aby spolu ingredience vzájemně ladily a vše dávalo smysl.

4. Originální svatební tiskoviny

Volba konkrétního svatebního tématu vám pak umožní vyhrát si se svatebními tiskovinami, jako jsou pozvánky, menu či jmenovky. Překvapte hosty třeba pozvánkami v podobě cestovního pasu, svatebním menu ve formě puzzle nebo dřevěnými jmenovkami.

5. Originální vzpomínky na nejhezčí den v životě

Jedním z oblíbených způsobů, jak si moci připomenout vstup do manželství, je tvorba svatební knihy. Jenže znáte to – než vám svatební fotograf dodá fotky, uběhne měsíc a pak už se vám do tvoření příliš nechce. Existuje však i hravější cesta pro zhmotnění vašich vzpomínek. Když na svatbu pořídíte jednorázový polaroid, nejenže to budete mít bez práce, ale hosté se při focení a lepení snímků do knihy i skvěle zabaví.

Ať už se rozhodnete svatbu uchopit jakkoliv, nezapomeňte na to nejdůležitější – užít si ji. Svět se nezboří, pokud vám na svatbě nevyjde počasí nebo něco nevyjde podle vašich představ. Nevěsty, vy si však pro jistotu přibalte do kabelky i tzv. krabičku poslední záchrany s pudrem, šitíčkem, léky na bolest apod., která vám pomůže vyřešit drobné incidenty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jděte proti proudu: 5 tipů, jak na originální svatbu