Menu
WeddingMag
Svatební dekorace

Jarní svatba zahalená do barev a trendů roku 2022

Jaro je obdobím, kdy se příroda po dlouhé zimě probouzí opět k životu, vše kolem začíná kvést, přibývá slunečních paprsků a doba denního světla se prodlužuje. Existuje snad příhodnější doba, kdy si slíbit věčnou lásku?

Jarní svatba může být riskantním krokem – počasí je ještě relativně nestálé, sluneční paprsky tolik nehřejí a je možné, že zrovna na váš velký den bude pršet. Co ale všechny tyto nevýhody vyváží? Vůně vzduchu, romantický ptačí zpěv i neuvěřitelně velký výběr květů, které si budete moci zvolit pro svou svatební kytici.

Nechte se unášet na romantické vlně pastelových odstínů, nebo naopak revoltujte v sytých tónech

Svatba v romantickém stylu si bude nejlépe rozumět s pastelovými odstíny. Nádherně vynikne pudrově růžová, meruňková, mentolově zelená, ale i světle žlutá nebo šeříková barva. Všechny tyto odstíny můžete sladit s výzdobou a květinami, které na jaře kvetou. Tulipány, šeřík, drobné luční kvítí, pivoňky… Pokud se ovšem barev nebojíte, nenechte se svazovat a svezte se na módní vlně pro rok 2022. V módním světě je tento rok zasvěcen také popcornově žluté, smaragdově zelené a dalším sytým barvám.

V okamžiku, kdy se rozhodnete, pro kterou z barev hoří vaše srdce, je ideální promyslet veškeré detaily, které vše dovedou k dokonalosti. I když teploty během prvních měsíců roku ještě nebudou vyloženě vysoké, jarní šaty na svatbu si můžete dopřát i s odhalenými rameny. Perfektní budou v kombinaci s bolerkem nebo kabátkem. Když zvolíte šaty jednoduché, můžete je ozdobit a krásně sladit použitím stejných květů jako v kytici.

Jarní svatba barvy

Zdroj: Shutterstock

Jak vybrat stylové svatební dekorace?

Na svatbě sice budou hlavními hvězdami nevěsta se ženichem, ale svatební výzdoba je nezbytným dílkem skládačky, který tvoří celek. Hitem tohoto roku (a vlastně poslední doby obecně) je zájem o svatby v eco-friendly stylu. Ochrana planety se promítá do všech aspektů života a logicky ani tak významný den, jako je svatba, není výjimkou.

Dřevěné dekorace na svatbu splňují požadavek ekologičnosti na jedničku. Dřevěné bedny poslouží jako stylové nádoby na květinovou výzdobu, ale také mohou plnit funkci odkládacího stolku, stoličky nebo své uplatnění najdou zaplněné rekvizitami ve fotokoutku.

Výhodou přírodních dekorací na svatbu je především jejich plnohodnotné využití i po svatebním veselí. Dřevěné úložné boxy a dřevěné krabičky na svatbě využijete na přání od hostů, můžete do nich zabalit také drobné poděkování hostům a doma je potom můžete použít jako praktické a trendy organizéry do kanceláře nebo na šroubky a jiné drobnosti v dílně.

Naprosto úchvatnou romantickou atmosféru si vyčarujete dekoracemi z vrbového proutí. Proutěné doplňky v podobě srdíček nebo pletených věnců dodají jarní svatbě ještě o kousek více svěžesti. Proutěné zásuvky nebo proutěné podnosy můžete využít na uložení přání, sladkostí ve sweet baru, ale stejně jako dřevěné bedýnky také jako originální nádoby na květiny.

Svatební dar, který dojme i potěší

Pokud se na svatbu chystáte v pozici svatebního hosta, určitě budete chtít přijít s darem, který se nestane jen obyčejným lapačem prachu, ale skutečně novomanžele potěší. Svatební dary nemusí být za každou cenu originální, stačí se zamyslet nad vkusem a potřebami ženicha s nevěstou.

Pěknou vzpomínkou, která je ve smíru s přírodou, je dřevěné svatební přání. Můžete si být téměř jisti, že z davu gratulantů s klasickým papírovým přáním, budete vykukovat. Laserové gravírování na dřevě navíc vypadá moc hezky a vy si můžete zvolit text, který svatebčany dojme i pobaví.

Vděčným dárkem je i fotoalbum nebo fotorámeček, do kterého si novomanželé mohou uložit vzpomínky na svůj velký den. V moderním dřevěném provedení má album potenciál opravdu potěšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jarní svatba zahalená do barev a trendů roku 2022