Menu
WeddingMag
Plánování svatby

Jaké chyby můžete udělat při plánování svatby

Evžena Janovská

Evžena Janovská

26. 9. 2014

Přípravě svatby je třeba věnovat dostatek času, vše je třeba pečlivě naplánovat a neponechat nic náhodě. Přesto se můžete při plánování vaší svatby dopustit těchto chyb.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

Nezajistíte svým hostům pohodlí a program

Pamatujte si, že svoji svatbu plánujete vy a váš ženich. Zajištění ubytování pro vaše hosty i dostatek občerstvení v průběhu celé svatby leží na vašich bedrech. K pohodlí hostů patří nejen zajištění pohodlného ubytování a občerstvení v průběhu celé svatby. Hosté by se neměli na vaší svatbě nudit. Pokud vaše svatba trvá déle než jeden den, je třeba zajistit hostům program, aby se nenudili.

Vyberete si nevhodné místo ke konání vaší svatby

Před rezervací svatebního salonu si nejprve ujistěte, jaký tip svatby plánujete. Podle toho si rezervujete svatební salon a tomu přizpůsobíte výzdobu i své šaty.

Naplánujete nesprávně zasedací pořádek vašich hostů

Při plánování svatby je třeba myslet na každý detail. Je třeba myslet nejen na to, koho pozvat, ale také na jejich zájmy i na to, kdo se s kým neshodne. Svatba má být místem oslavy a vzájemných příjemných setkání.

Velká časová prodleva mezi obřadem a recepcí

Další chybou, které se můžete dopustit při plánování vaší svatby, je velká časová prodleva mezi obřadem a recepcí. Obojí by mělo na sebe plynule navazovat. Pokud to není možné, je třeba zajistit hostům program. Hosté se mají na vaší svatbě bavit, ne nudit.

Zvolíte nevkusnou výzdobu

Výzdoba může mnohé napravit, ale také mnohé pokazit. Výzdoba by měla být elegantní, originální, neměla by být strohá. Výzdoba by měla být také pestrá, avšak všeho moc škodí, příliš mnoho výzdoby je nepřehledné a nevkusné.

Výběr nevhodných květin pro výzdobu

Květinová výzdoba by měla ladit s prostředím a zkrášlovat ho. Květiny se vybírají nejen podle obliby a barvy, ale také podle ročního období. Pokud vaše svatba bude v létě, je třeba si nevybírat gardénie, hortenzie a další květiny, které rychle vadnou v horkém letním počasí. Lilie jsou krásné květiny, které se hodí jako svatební kytice. Méně se však hodí na slavnostní stůl a to kvůli své pronikavé vůni, která nemusí být při jídle příjemná.

Příliš hlasitá hudba

Další chybou, kterou můžete udělat, je příliš hlasitá hudba. Příliš hlasitá hudba se hodí k tanci, nikoli ke konverzaci. Mějte na paměti, že někteří hosté se budou chtít spolu bavit a to i při tanci. To však není možné, pokud je hudba příliš hlasitá. Je proto doporučováno provést před příchodem hostů zvukovou zkoušku.

Stresuje vás plánování vaší svatby?

Jak se blíží den vaší svatby, narůstá stres. V hlavě se vám honí spousta myšlenek na nepředvídatelné události a obav, že na něco zapomenete. To se může snadno stát. Přemíra stresu a zmatku je velkým rizikem, že se dopustíte chyb. Chyba nemusí být velká, i některá drobná chyba může ztrpčit den vaší svatby a pokazit dojem. Poslední dny před svatbou by měla nevěsta trávit v klidu se svým ženichem, svými příbuznými a přáteli a ne usilovnou činností s obavami, že se jí nepodaří vše stihnout nebo že na něco zapomene.

V tomto případě mohou pomoci různé svatební agentury, které se zabývají zajištěním svatby. Tyto společnosti mohou pomoci nejen několik dní před svatbou, ale mohou vám pomoci s plánováním celé vaší svatby od samého začátku. Bude to sice dražší, avšak budete mít jistotu, že vaše svatba proběhne podle plánu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jaké chyby můžete udělat při plánování svatby