Menu
WeddingMag
Svatební dort

Jak vypadá svatební dort snů? Indonéská pekárna tvoří opravdové skvosty

Martina Mádlová

Martina Mádlová

22. 3. 2018

LeNovelle Cake, rodinné pekařství v Jakartě v Indonésii, se specializuje na unikátní svatební dorty. Od pohádkových hradů až po glazované katedrály a pagody až 7 metrů vysoké s kompletními věžičkami, pilíři a balkony. Tyto dorty si prostě zamilujete.

Výroba jednoho svatebního dortu trvá i měsíc

Světově proslulé pekařství založili v roce 1993 Susanti Sunardjie a Ricky Riyadi jako rodinný podnik, kde se pekly narozeninové dorty přátelům a rodině. Výborný dort i vřelá pohostinnost majitelky, se ukázala jako ten nejlepší recept, jak přitáhnout zákazníky. Zájem pomalu rostl a v roce 2004 LeNovelle Cake přesedlala na svatební dorty. Dnes posílá firma své produkty na různá místa v Indonésii i mimo ní. Své pobočky otevřela v Jakartě a na Bali. Jejich návrhy se každým rokem rozšiřují a jsou čím dál propracovanější a složitější. Při některých zakázkách pracuje 24 zaměstnanců až 12 hodin denně, aby dokončili jedno z jejich mistrovských děl – dort potažený cukrem. Jeho výroba i přes velké pracovní vypětí zabrala celý měsíc.

„Připravujeme i několik projektů najednou. Tři týdny až jeden měsíc trvá v průměru výroba některých větších a pracnějších dortů,“ řekla Tiffany Riyadi, dcera majitelů LeNovelle Cake. „Jsme rádi, že do každého našeho výrobku dáváme kus naší osobnosti a ukazujeme klientům, že jejich dort je skutečně vyroben pro ně.“

I když dorty vypadají na fotkách úžasně, člověk si dokáže jen stěží představit sedmimetrový cukrový hrad, který váží přes deset kilogramů. Nedají se vozit ani v normálních autech a je potřeba objednávat nákladní vůz. Obvykle jsou potřeba dvě velká auta, aby se dorty a všechny další potřebné součásti převezly. Následně jede s dortem i celý tým zaměstnanců, který opraví jakékoliv poškození během přepravy, sestaví dort na místě a dodělá závěrečné práce.

https://www.instagram.com/p/BdXTnVXDDZE/?taken-by=lenovellecake

„Největší z našich dortů potřeboval pět nákladních automobilů a osm hodin práce na místě, aby byl opravdu dokonalý.“

Aby dorty vypadaly skutečně úchvatně, často je LeNovelle ještě osvětlí. Pro vnitřní světla je sestavena uvnitř konstrukce, do které je namontovaná malá žárovka. V závislosti na požadavcích klientů pak do ní může vést kabel k elektrické zásuvce nebo k baterii. Na vnější části dort se používá klasické vánoční osvětlení a kabely jsou skryty mezi cukrovými květy či krystaly.

Dorty jsou jedlé jen částečně

https://www.instagram.com/p/BQt19f9D80o/?taken-by=lenovellecake

Možná budete trochu zklamáni, když zjistíte, že tyto dechberoucí hrady jsou jedlé jen částečně. Ty nejpodrobnější prvky se vyrábí z polystyrénu, který šikovní cukráři pokryjí fondánovou polevou a ozdobí květinami z cukrové pasty. Takže i když samotná základna a někdy i horní vrstvy se mohou bez obav sníst, věže, oblouky nebo balkóny je možné jíst jen zvenku.

Vytvořit lze samozřejmě i 100 % hrady, ale takový výrobek už je velmi nákladný, a proto si ho může dovolit jen málokdo. Navíc drtivá většina klientů nepotřebuje tolik dortu, ale spíše se chtějí pochlubit.

Ceny za komplikované výtvory společnosti LeNovelle Cake začínají na 5000 dolarech, ale nejdražší dort byl prodán za neuvěřitelných 500 000 dolarů.

Svatební dort. Inspirativní fotogalerie a jeden výborný recept

Inspirace ve světě Disney

Oři pohledu na fotografie je zřejmé, že LeNovelle Cake čerpá inspiraci pro své výtvory v populárních filmech Disney. Popelčin hrad už sloužil jako předloha pro několik svatebních dortů a v poslední době je velmi populární i ledový hrad z pohádky Ledové království.

Ohodnoťte tento článek:
3,3
Právě čtete

Jak vypadá svatební dort snů? Indonéská pekárna tvoří opravdové skvosty