Menu
WeddingMag
Zásnuby

Jak vybrat ten pravý zásnubní prsten?

Žádost o ruku patří mezi nejdůležitější momenty v životě. Zásnubní prsten má symbolizovat vzájemnou lásku a rozhodnutí pro společnou cestu životem. Jeho výběr proto nepodceňujte.

Dopřejte si dostatek času

Zásnubní prsten má vystihovat jedinečnost okamžiku i vkus ženy, která ho bude nosit po celý zbytek života. Jelikož prsten vybíráte bez své drahé polovičky, dejte si s jeho nákupem na čas. Při jeho výběru zvažte všechny potřebné parametry a dejte také na svůj vnitřní pocit.

Zvažte své finanční možnosti

Jako první si ujasněte, kolik chcete do prstenu investovat. Už dávno se nemusíte řídit pravidlem, které radí utratit za zásnubní prsten 2-3 měsíční platy. Rozpočet si však musíte zvolit ihned na samotném počátku. Podle zvolené částky se totiž bude odvíjet druh kovu, typ kamene i způsob jeho opracování. Vždy mějte na paměti, že prsten musí vydržet roky nošení, a proto by měl být vyrobený z kvalitních materiálů. Z toho důvodu jsou mezi snoubenci nejoblíbenější prsteny z bílého či žlutého zlata s diamanty. Stanovte si tedy rozpočet a na základě něj vyberte ten nejlepší pro vás dostupný prsten.

Myslete na vkus partnerky

Abyste svou milou příjemně překvapili nejen žádostí o ruku, ale i samotným prstenem, je důležité trefit se do jejího vkusu. V nestřeženém okamžiku proveďte malý průzkum její šperkovnice a zjistěte, zda dává přednost spíše jemnějším a jednoduchým šperkům, nebo si potrpí spíše na extravaganci a lesk drahých kamenů. Všímejte si také, zda nosí stříbro, zlato či jiný vzácný kov. V úvahu vezměte také osobnost a chování své partnerky. S touto představu můžete vyrazit do klenotnictví a oslovit odborný personál, který vám hledání prstenu pomůže dotáhnout do úspěšného konce.

Zjistěte velikost

Pokud vaše partnerka nosí prstýnky, velikost zjistíte velmi snadno nenápadným zapůjčením jejího šperku. Jestliže prsteny nepatří mezi její oblíbené doplňky, budete muset velikost odhadnout. Ta se pohybuje většinou od 45 mm do 65 mm. Ženy s užšími prsty mívají nejčastěji velikost kolem 50 mm, zatímco ženy se silnějšími prsty potřebují obvod prstenu kolem 60 mm.

TIP: Myslete na to, že prsten je mnohem jednodušší zmenšit než nastavovat. Proto raději volte větší rozměr než menší.

Rozhodněte se pro typ kovu a kámen

Drahý kov

Stříbro – patří mezi nejlevnější kovy, avšak nezaručuje takovou životnost jako zlato. Pokud víte, že má vaše partnerka stříbro ráda a vy současně upřednostňujete především kvalitu, sáhněte raději po bílém zlatu.

Bílé zlato – obliba bílého zlata neustále vzrůstá a pomalu zastiňuje tradiční žluté zlato. Je vkusné, nadčasové a skvěle ladí se všemi druhy kamenů.

Žluté zlato – má dlouholetou historii a své čestné místo na poli zásnubních prstenů. Pokud vaše milá dává přednost klasice, bude žluté zlato trefou do černého.

Růžové zlato – moderní variantou je růžové zlato, které milují především romantické duše.

Platina – je nejkvalitnějším kovem, nelze ji zničit a na rozdíl od zlata nepodléhá korozi. Platina je hypoalergenní, takže ji ocení i ženy s citlivou pokožkou.

Kámen

Zásnubní prsteny zdobí nejčastěji diamanty nebo levější zirkony. Příjemnou obměnou však bývají barevné drahokamy, a to zejména v případě, že vaše drahá polovička má určitý kámen v oblibě. Současně s typem kamenu se zaměřte také na jeho tvar a způsob uchycení. Kromě typických kulatých a oválných tvarů jsou oblíbená i romantická srdíčka.

Nevíte si rady? Poraďte se s kamarádkou

Pokud si stále nejste jistí výběrem, pomocnou ruku vám jistě podá kamarádka vaší přítelkyně. Blízká osoba zná vaši partnerku velmi dobře a může pro vás být klíčovým faktorem ve výběru toho pravého šperku.

Vyberte si prověřené klenotnictví

Už máte představu o typu a velikosti prstenu? Nyní přichází ta pravá chvíle najít klenotnictví, ve kterém prsten zakoupíte. Nenechte se zlákat podezřele nízkým cenami s nejistým původem materiálů a raději zvolte prověřenou kvalitu. Zásnubní prsteny značky Savicki nabízí širokou škálu zásnubních prstenů z různých typů zlata, stříbra i platiny v kombinaci s diamanty, perlami či dalšími drahými kameny. Jejich nespornou výhodou je využití bezešvé technologie, doživotní záruka a nadčasovost šperků.

Pokud se rozhodnete pro zásnubní prsten s diamantem, máte zajištěný čistý brus, krásné proporce a výjimečný vzhled. Na každý prsten s diamantem se vztahuje kromě doživotní záruky také certifikát kvality, který je zárukou legálnosti drahokamu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak vybrat ten pravý zásnubní prsten?