Menu
WeddingMag
Pro nevěstu

Jak vybrat sprchový gel?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

23. 12. 2019

Skoro v každé koupelně nájdeme na poličce sprchový gel. V dnešní době se stal opravdu nezbytnou výbavou. Ale pokožka našeho těla má různé potřeby a proto sprchový gel musíme vybírat pečlivě, s ohledem na naši pokožku. Dnes Vám poradíme, jaký gel používat ve sprše.

Sprchové gely podle určení

Často sprchové gely rozdělujeme podle určení: pánské, dámské a unisex nebo třeba dětské. Muži často používají gely, které jsou vhodné i na vlasy, proto tyto prostředky mají typické složení 2v1. Dětská pokožka je jemnější a citlivější, proto gely pro děti mají neutrální pH a výživné složení.

Sprchové gely podle typu pokožky

Citlivá pokožka vyžaduje jemnou a šetrnou péči, protože je často problematická, alergická a suchá. Pokud se chcete vyhnout podrážděné pokožce, nepoužívejte silně parfémované gely. Konzistence gelu by měla být jemně krémová. Pro citlivou pokožku je důležité vybírat kosmetiku, která má přírodní složení s ingrediencemi vyrovnávajícími pH. Agresivní látky ve složení výrobku dokážou přesušit pokožku, což způsobuje nepříjemný pocit pnutí a svědění nebo mohou dokonce vyvolat pocit bolesti. Pro tento typ pokožky bude skvělé používat gely, ve složení kterých je avokádo, aloe vera a hydratační oleje. Pokožka bude zklidněná a vláčná.

Pro suchou pokožku vybíráme gely s krémovým složením. Je důležité nepřesušit pleť ještě víc, proto složky gelu musí hydratovat do hloubky. Ve složení hledejte olivový olej, vitamíny E a B1, aloe vera a med. Pro suchou pokožku můžete vybrat gel s jemným peelingem, který odstraní odumřele buňky a zároveň poskytne pokožce hydrataci a výživu.

jak vybrat sprchový gel

Mastná pokožka si vyžaduje úplně jinou péči, než suchá. Je náchylná k tvorbě nežádoucích pupínků. Je důležité důkladně, ale šetrně čistit mastnou pokožku a vybírat gely, které neobsahují alkohol. Ten způsobuje další tvorbu mazu. Je dobře používat sprchové gely s mátou, levandulí, heřmánkem. Výtažky z přírodních ingrediencí obsahují vitamíny, antioxidanty, zklidňují a regulují činnost mazových žláz. Gely s jemným peelingem pomohou vyčistit pokožku a redukovat pupínky.

Co musí obsahovat sprchový gel?

Výběr gelu ovlivňuje také jeho složení. Je lepší vybírat gel bez chemických agresivních látek ve složení, protože ty mohou pokožku dráždit. Ideálními pro pokožku jsou přírodní sprchové gely, které obsahují výtažky z přírodních ingrediencí. Pozitivně ovlivňují stav pokožky složky, jako je například bambucký nebo olivový olej, aloe vera, vitamíny a minerály atd. V dnešní době na kosmetickém trhu můžeme najít gely s 100% přírodním složením, které pozitivně ovlivňují stav pokožky a také jsou šetrné k životnému prostředí.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak vybrat sprchový gel?