Menu
WeddingMag
Po svatbě

Jak si jako novomanželé vybavit své první bydlení?

Gratulujeme k nedávnému manželství! Nyní je čas zabývat se praktičtějšími záležitostmi, jako je návrh vašeho prvního domova. I když jste spolu žili před svatbou, je vždy příjemné aktualizovat vybavení bytu či domu, abyste oslavili svůj nový začátek.

Jednou z prvních věcí, které se o manželství dozvíte, je důležitost kompromisu, a to i při navrhování vašeho domova. Není vždy snadné se shodnout na dokonalém designu. Tyto neshody se mohou změnit v hlasité hádky, což není způsob, jak začít vaše manželství. Vždy je důležité soustředit se na vztah, i když vytváříte bytový design svých snů.

Rozhodněte se, co se vám líbí

Prvním krokem v jakýkoli změnách je rozhodnutí, co se vám líbí, což je teď trochu složitější, když spojujete své styly. Sdílejte svá oblíbená barevná schémata a styly designu mezi sebou a uvidíte, kde se shodnete.

Možná budete překvapeni, co se vám líbí, když váš manžel či manželka otevře oči novým nápadům.
Navíc, pokud má někdo z vás delší historii v designu, může být lákavé převzít celý projekt. Je však důležité prodiskutovat své plány společně a ujistit se, že jste oba s rozhodnutím spokojeni, než budete pokračovat.

Nastavte si rozpočet

Nikdy není moudré začínat manželství tím, že zkrachujete. Ujistěte se, že si můžete dovolit jakýkoli styl, který si pro své nové místo vyberete. Nedělejte si starosti, pokud nemáte hodně peněz. Pravděpodobně můžete zachránit nějaký starý nábytek a dekorace nebo z něj udělat něco nového. Můžete také najít svépomocné projekty nebo nálezy v sekáčích, které odpovídají vašim zájmům v oblasti designu.

Můžete také zaměřit většinu svého rozpočtu na jednu místnost a přidat pouze malé detaily do ostatních místností. Jak ušetříte více peněz, můžete v průběhu času pokračovat v dokončování dekorací.

Základem je spoléhat na věci, které můžete časem obměňovat. Jedním z příkladů je třeba vaše manželská postel. Pokud máte například velmi kvalitní rám postele, můžete obměnit jen matraci či ložní prádlo nebo přehoz přes postel a vaše ložnice dostane hned nový nádech. Chcete-li se v této oblasti inspirovat, jednou z volem můžou být rámy postelí vidaXL, které můžete následně vybavit tak, aby vše ladilo s vašimi představami.

Zaměřte se na ložnici

Toto je nejdůležitější místnost v domě pro nový manželský pár a jako takové by jí měla být věnována náležitá pozornost. Společně můžete navrhnout luxusní a romantický únik od stresu práce a života. Přidejte alespoň nějaký vkusný nábytek, nový koberec, nové lůžkoviny a lampy na vaše odkládací stolky. Aktualizace ložnice mohou oživit romantiku a udržet vás na stejné vlně s vašimi návrhy.

Vyberte si svou paletu barev

Barevná paleta bude srdcem a duší každé místnosti. Pokud nebudete nakupovat s ohledem na tuto paletu, můžete skončit se směsicí kusů nábytku a dekorů, které vzájemně neladí.

Existuje mnoho technik pro výběr barevné palety místnosti. Můžete doslova začít od podlahy nebo se inspirovat uměleckým dílem. Nejčastější radou je začít s něčím, co máte rádi. Pokud například milujete kombinaci zlata a akvamarínu na zásnubním prstenu, použijte jej jako inspiraci pro svůj bytový design. Jednoduše vytáhněte barvy z něčeho, co máte oba rádi, a určitě vytvoříte jednolité barevné schéma pro svůj nový domov.

Naučte se dělat kompromisy

Ve stylu vašeho domova se shodnete na mnoha věcech, ale najdou se i neshody. Můžete mít například pocit, že nemůžete žít bez určitého uměleckého díla, ale váš manžel o něj nemá velký zájem.

Řešením je kompromis. Můžete získat své umělecké dílo, pokud on může získat něco jiného, ​​co se mu opravdu líbí. Pokud to uděláte pečlivě, abyste se vyhnuli střetu stylů, kompromis je jedním z nejlepších způsobů, jak spojit dva styly designu dohromady.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si jako novomanželé vybavit své první bydlení?