Menu
WeddingMag
Po svatbě

Jak se vám zaplatí návrhy bytových interiérů

Až oslavíte váš velký den, vzpomeňte si, jak pečlivě a do nejmenšího detailu jste svatbu plánovala. Úplně stejně byste měla postupovat i během zařizování domácnosti. Nebojte se investovat do služeb kvalitního architekta. Nechte si od něj připravit 3D vizualizace pokojů. Návrhy bytových interiérů vám poslouží jako návod pro řemeslníky. Také zabrání prodražení stavebních a nábytkových úprav v důsledku špatné přípravy.

Co vše získáte, když si objednáte návrhy bytových interiérů

Nepodceňujte důležitost plánování při realizaci bydlení, kde se hodláte usadit natrvalo. Technické záležitosti klidně nechte na manželovi, ale trvejte na tom, že se budete vyjadřovat k uspořádání kuchyňské linky či k rozmístění a velikosti skříní v ložnici. Nejde přitom zdaleka jen o to, abyste si vybrala barvy a materiály, které se vám líbí, ale též o praktickou stránku věci. Máte-li se ujmout role hospodyňky, která vaří a uklízí, tak ať se vám pracuje co nejlépe. Není nic horšího, než když budete při každém vytírání podlahy litovat, že jste zapomněla na úklidovou komoru. Většině podobných problémů předejdete, když si necháte zpracovat odborné návrhy bytových interiérů.

Tyto vizualizace takřka nepoznáte od opravdových fotek. Umožní vám prohlédnout si váš byt, přestože zatím neexistuje. Architekt si nejprve vyslechne vaše představy o budoucím životě a přizpůsobí jim domácnost. Bude se zajímat i o váš vkus a podle něj zvolí odpovídající design nábytku a obklady do koupelny. Zkrátka vám sestaví ložnici i ostatní pokoje na míru od závěsů, přes postele a poličky až po osvětlení. S vaším mužem zase projedná co nejúspornější zacházení s energiemi. To se v návrzích bytových interiérů projeví jako vhodné radiátory či trojskla v oknech. Minimální tepelné ztráty vám pak ušetří tisíce korun ročně, které by jinak zahučely v kapsách dodavatelů elektřiny a plynu.

Kromě toho získáte nábytek vyrobený tak, aby se vám žilo pohodlně bez otravných každodenních kompromisů. Navíc vám kvalitní zařízení vydrží už navždy, a tak vás v tomto směru nečekají žádné další výdaje. Supermarketové výlisky, které sotva drží pohromadě už po první montáží, byste vyměňovala v průměru třikrát. Vyšly by vás nakonec dráž než poctivé vybavení. K tomu si ještě připočtěte ty nervy s opakovaným rozebíráním, sestavováním, stěhováním a úklidem.

Co připravíte architektovi, aby se mohl pustit do 3D studie

Nejste-li kovaná ve stavařině a designu, tak opět pustíte ke kormidlu manžela. Ten architektovi dodá takzvaný půdorys, kde je byt vidět z ptačí perspektivy a dají se z něj vyčíst rozměry pokojů, rozmístění oken, dveří a další technikálie. Podklady zašlete odborníkovi emailem a nezapomeňte mu tam připsat, na jaké světové strany vedou okna. Nemáte-li půdorys, tak si architekta pozvěte domů, ať si vše změří.

Návrhů bytových interiérů ovlivní i váš partnerský vztah

Je-li váš muž úspěšný stavitel, máte vyhráno. Ve všech ostatních případech se připravte na měsíce a někdy i roky, kdy se budete pořád dokola hádat, kdo z vás podcenil bourání příček, kdo neuhlídal správnou pokládku dlažby, proč se musí znovu dělat rozvody…

Když rezignujete na návrhy bytových interiérů, tak si musíte vše od A do Z vymyslet a zařídit sami. To znamená, že spoustu věcí uděláte špatně a pak vás čekají opravy, což jsou vydání navíc. Řemeslníci za vás nic řešit nebudou. Také si uvědomte, že čím více bude vaše vlastní bydlení v nedohlednu, tím déle budete za to dočasné platit nájem. Reálně hrozí, že si místo hezkých zážitků s partnerem zaděláte spíše na rozvod. Proto hoďte všechny tyto starosti na architekta, který se stane vaším průvodcem až do nastěhování.

Takové jsou benefity spolupráce s architektem, který vám samozřejmě vyběhá i úřední povolení, budou-li potřeba a zajistí projektovou dokumentaci. Rovněž vám sežene šikovné řemeslníky a dohlédne na jejich práci. Na svou odměnu si většinou vydělá už ve fázi zařizování tím, že předejde komplikacím, průtahům a nešikovným řešením. Další finance vám budou jeho nápady spořit praktickým a šetrným provozem domácnosti. Tak se nebojte uspořádat výběrové řízení na toho nejlepšího experta na bydlení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se vám zaplatí návrhy bytových interiérů