Menu
WeddingMag
Svatební obřad

Jak na dokonalé vzpomínky ze svatby

Redakce

Redakce

10. 5. 2022

Svatební den je výjimečným okamžikem v životě partnerů, za kterým zpravidla stojí několikaměsíční intenzivní plánování každého detailu. Jak tedy zajistit, že si po skončení svého velkého dne uchováte vzpomínky ze svatby na nekonečně dlouhou dobu?

Svěřte se do rukou profesionálního fotografa

Dost možná patříte mezi šťastlivce, kteří mají ještě před zasnoubením jasno v tom, kdo by měl zdokumentovat jejich svatební den. Pokud ale stále váháte, koho si vybrat, můžete navštívit svatební veletrh nebo si nechat poradit přímo od svatební koordinátorky. Případně věnujte jedno víkendové odpoledne prohlížení Instagramu, kde se to svatebními fotografy jen hemží. Jestliže nechcete ponechat nic náhodě, prostudujte si recenze zákazníků a s vybraným fotografem si domluvte osobní schůzku nebo termín pro předsvatební focení. Lépe se tak poznáte a uděláte si jasno v tom, že vám styl focení vyhovuje. Není totiž nic horšího, než zaplatit několik tisíc za nafocení svatby a pak s pláčem hodit fotky do koše.

Svatebního fotografa (případně i kameramana) si zamluvte s dostatečným předstihem. Zpravidla se doporučuje udělat rezervaci asi 7 měsíců před svatbou, a to tím spíš v případě, že plánujete veselku na hlavní svatební sezónu (začátek června až konec září), nebo si chcete říct své „ano“ v zahraničí. Naopak snoubenci, kteří dávají přednost svatbě v zimních měsících, nemusí tolik pospíchat.

Natáčení a focení svatby ve vlastní režii

Splnili jste si sen o místě pro svatbu, ale nyní váš rozpočet praská ve švech? Dost možná vás v tuto chvíli hlavou proběhne myšlenka, že do svatebního focení a natáčení zapojíte kamarády nebo rodinu a ušetříte tak za profesionálního fotografa. Vaše peněženka takové rozhodnutí pravděpodobně ocení, ale může se také stát, že vám z výsledku zbydou jen oči pro pláč. A to ani nemluvíme o tom, že osoba, které tuto činnost svěříte si svatbu příliš neužije. Rozhodně by tedy volba neměla padnout na rodiče snoubenců nebo jiné blízké rodinné příslušníky.

Ať už vám s dokumentováním svatby bude pomáhat vzdálený bratranec, nebo dávná kamarádka, počítejte s tím, že se neobjedete bez kvalitního stabilizátoru obrazu, který zabrání rozostření fotoaparátu (případně kamery). Jestliže vámi zvolený pomocník tuto vychytávku nevlastní, zvažte nákup alespoň vy sami. Neskončíte tak s horou nepovedených záběrů, které zaručeně nebudete mít chuť ukazovat vnoučatům. Jedním z nejlepších stabilizátorů je ruční stabilizátor obrazu Osmo, který vám rozhodně nebude ležet ladem v šuplíku ani po svatbě. Využijete ho například při natáčení videa z líbánek nebo během focení selfie s kamarády. Nejoblíbenější je stabilizátor Osmo pro mobilní telefony, kam stačí mobil naklapnout podobně jako na selfie tyč a rázem natáčíte a fotíte skoro jako profíci. Zajímavý je také model Osmo Pocket 2, který už má v sobě integrovanou malou, ale výkonnou 4K kamerku.

Svatba z dronu

Oblíbenou možností, jak získat zajímavé momentky, je vytvoření online sdíleného alba, kam mohou svatební hosté nahrávat pořízené fotografie z chytrých telefonů. Nebo můžete nakoupit jednorázové fotoaparáty a snímky následně vyvolat. Další alternativou jsou polaroid fotoaparáty, ze kterých získáte fotky ihned. Hosté mohou takto vytvořené fotky umístit do svatební knihy, a to spolu s krátkým popisem nebo s originálním přáním novomanželům.

Natáčení svateb pomocí dronu

Klasické focení a natáčení ze země má určitě své kouzlo, ale proč nevyužít nejmodernějších technologií a získat tak vzpomínku na váš velký den také z ptačí perspektivy? Natáčení svateb pomocí dronu se těší stále větší oblibě a není se čemu divit. Svatba se ale nemusí nutně konat pouze na zemi. Milovníci adrenalinových zážitků dají dost možná přednost svatbě mezi nebem a zemí, která probíhá přímo v horkovzdušném balonu. K natáčení svateb se skvěle hodí např. dron DJI Mavic 2 Pro, který vyniká vysokým výkonem, ale je zároveň dostatečně tichý na to, aby nevyrušoval svatebčany.

Také do natáčení veselky prostřednictvím dronu můžete zapojit své nejbližší a využít například půjčovny dronů. Ale počítejte ale s tím, že při létání s bezpilotními letouny je vždy nutné respektovat platnou legislativu a pravidla létání pro drony. Pokud mezi kamarády nebo příbuznými nemáte žádného nadšence, který se již orientuje ve světě dronů, raději se svěřte do rukou odborníků.Specializovaná firma vám připraví nabídku na natáčení a focení dronem přesně na míru.

Svatební fotky si nechte vyvolat

Ze svatebních snímků po veselce můžete nechat vyrobit například fotoknihu a uchovat tak všechny vzpomínky na váš nezapomenutelný den na jednom místě. Pokud se vám nechce investovat do fotoknihy, alespoň si ty nejlepší fotografie nechte vytisknout a vytvořte si z nich svatební fotoalbum. Zajímavou možností jsou také velkoformátové fotoobrazy, kterými vkusně ozdobíte třeba zeď v obývacím pokoji. Svatební den si tak můžete připomínat pořád a nejen v den výročí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak na dokonalé vzpomínky ze svatby