Menu
WeddingMag
Svatební cesta

Dovolená v Barceloně – náš tip na vaše kouzelné líbánky

Katalánské hlavní město ležící u pobřeží Středozemního moře je magnetem pro milovníky umění i architektury. Kromě toho je také romantickým místem jako stvořeným pro krásné líbánky. Prozradíme vám, jaká místa navštívit, abyste v Barceloně strávili skutečně magický čas.

Muzea, kostely, katedrály i pláže. Barcelona vám dokáže nabídnout mnohé. Pokud je v TOP výběru míst, kde si přejete strávit romantické líbánky, možná se vám budou hodit následující tipy, co v Barceloně zažít, kam vyrazit a co určitě nevynechat. Z Prahy jste v Barceloně letecky za dvě a půl hodiny, což činí toto španělské město dostupnou lokalitou. Praha Barcelona letenky seženete na esky.cz – portálu, který vám zajistí rychlou rezervaci, pohodlný přístup k informacím a v neposlední řadě i skvělé ceny.

Které pláže stojí za návštěvu?

Nova Mar Bella

Tato uměle vytvořená pláž je místo plné pohody a klidu. I v případě, že Barcelonu navštívíte v turistické sezóně, Nova Mar Bella nebude přeplněna turisty. Těšit se můžete i na pozvolný vstup do moře a čistý písek.

Playa De La Barceloneta

Nejstarší, nejoblíbenější a nejnavštěvovanější pláží v celém Španělsku je právě tato pláž. Užijte si pohled na průzračné moře i chuť vynikající paelly. Procházkou po pláži totiž narazíte na množství restaurací i barů.

Playa de Sant Sebastian

Pláž svatého Sebastiana je díky své délce, která činí 1100 metrů nejdelší pláží v celé Barceloně. I tato pláž je písečná a určitě stojí za návštěvu, pokud se zrovna do Barcelony chystáte. Bohatě vybavená pláž vás potěší čistotou i množstvím restaurací kolem.

Barcelona

Chcete poznat španělskou architekturu?

Klenot Katalánska

Pravděpodobně nejznámější stavbou v Barceloně, která se vám při pouhé myšlence na toto katalánské hlavní město vybaví je dosud nedostavěná Sagrada Familia. Na tomto chrámu se začalo pracovat už v roce 1882, jeho stavba ale dodnes trvá. Důvodem je to, že architekt Antonio Gaudí chtěl celou stavbu financovat z veřejných peněz a darů. Veškeré peníze z prodeje vstupenek turistům tak jdou přímo na dostavbu chrámu.

Nejkrásnější vlakové nádraží

Mezi nábřežím a částí, jež nese název El Born najdete vlakové nádraží Estación de França. To bylo postaveno v roce 1926, a to z kombinace materiálů, jako je bronz, křišťál a mramor. Pokud tak budete cestovat Španělskem, tohle nádraží stojí za povšimnutí.

Barcelona

Co ještě Barceloně stojí za to vidět?

Bezesporu vyražte na procházku po nejznámější ulici v Barceloně. La Rambla, kilometr dlouhá ulice plná turistických lákadel, kaváren a stánků je zkrátka takovým must-see tipem, pokud je Barcelona vaší další zastávkou. Podobně je na tom tržnice Mercat de la Boqueria, kde seženete čerstvé ovoce, zeleninu i sušenou šunku. K nejstarším barcelonským objektům patří i místní zoo, nadechnout se čerstvého vzduchu zase můžete v některém z městských parků. Pokud chcete zažít nevšední zážitek plný dobrodružství, vyrazte si hodinku za město a navštivte klášter Montserrat.

Už balíte právě do Barcelony kufry? Barcelona letenky už čekají!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dovolená v Barceloně – náš tip na vaše kouzelné líbánky