Menu
WeddingMag
Svatební hostina

Co by nemělo chybět na svatební tabuli?

Uspořádat svatební hostinu není jen tak. Proto vám s tím trošku pomůžeme. V následujícím článku se pokusíme shrnout, co by nemělo chybět na svatební tabuli.

Základem každé svatební hostiny je prostřený svatební stůl. S ubrusem, ubrousky a příbory. To je naprostý základ.

Příbory a menu

Počet příborů samozřejmě musí ladit s počtem podávaných chodů, tedy předkrmem, polévkou, hlavním jídlem a dezertem. K sehnání dnes jsou i speciální příbory pro nevěstu a ženicha. Samotné svatební menu je pak vhodné sestavit v patřičném předstihu ve spolupráci s restaurací, v níž se svatební veselí bude odehrávat. Proto je dobré zvolit podnik, který má s pořádáním svateb své zkušenosti. Takový se pak postará i o výzdobu.

Jmenovky a svatební hra

Dále by na svatebním stole neměly chybět jmenovky – to aby každý svatebčan věděl, kam má zasednout. A vedle jmenovky může být položená svatební hra s luštěním. To spočívá v tom, že hostům předáte tužky a obálky s křížovkou, v níž je skryto poděkování. Originální, že? Bohatý výběr těchto her najdete například na e-shopu venido.cz.

Květiny

Další nedílnou součástí svatební tabule jsou květiny. Živé, popřípadě sušené. V záloze je ale dobré mít i kvalitní umělé. Pojmem kvalitní myslíme takové, které od těch živých skutečně nerozeznáte. Spíše volte nižší než vyšší aranžmá, které by svatebčanům mohlo překážet ve výhledu.

Další výzdoba

Pěkně se na svatebním stole vyjímají svíčky, ať již v kovových svícnech či kalíšcích. Krásné ale jsou i ty plovoucí. Na svatební stůl rovněž můžete rozházet lístky růží, kamínky nebo drobné mince. Zase to ale nepřežeňte. Ani svatební stůl by neměl být přeplácaný a působit neuspořádaným dojmem. Proto je vhodné výzdobu, popřípadě organizaci celé svatební hostiny přenechat profesionálům. Ti se postarají o vše. A vy se budete moci jen bavit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co by nemělo chybět na svatební tabuli?