Menu
WeddingMag
Inspirace na svatbu

Citáty o manželství, které by si měl přečíst každý ještě před svatbou

Martina Mádlová

Martina Mádlová

11. 10. 2018

Mít svatbu a spojit svůj život s někým dalším je velkým životním krokem, a to nejen proto, že si řeknete své Ano. Tím to jenom začíná. Svatba sama je krásným začátkem vašeho manželského života, ale to, co následuje po ní, je samozřejmě mnohem důležitější. Chcete se svým mužem strávit zbytek svého života. Váš slib u oltáře znamená mnoho. Život vás někdy vrhne nahoru a někdy srazí dolu, ale pokud jste s tím správným člověkem, nikdy vás žádná situace nedokáže zlomit.

Na manželství má asi každý svůj vlastní názor. Někdo dobrý, jiný špatný někdo naprosto neutrální. Někteří však pronesli moudrá slova týkající se manželského svazku, která s sebou nesou velkou myšlenku. Než se vrhnete do manželství nebo i když už jste v něm, je dobré si přečíst pár takových moudrých citátů a popřemýšlet o tom, co pro vás a vašeho partnera znamenají. Ačkoli se nemusí vztahovat na vás a vaši situaci, pomohou vám otevřít oči a možná i poupravit některé názory na manželství.

Citáty o manželství, které byste měli znát

„Manželství není podstatné jméno; to je sloveso. Není to něco, co dostanete. Je to něco, co děláte. Je to způsob, jakým každý den milujete svého partnera. „ (Barbara De Angelis)

Svatba je akt lásky a odhodlání, ale pohled na sňatek jako záležitost jednoho dne, není dobrý způsob, jak se stavět ke svatbě. Láska k partnerovi je nejsnazší v době, kdy je vše nové, ale jak čas běží, objevují se chyby i neshody, které mohou začít ovlivňovat váš názor. Proto si každý den najděte chvilku a vzpomeňte si, proč jste se zamilovala do toho člověka vedle vás, proč jste se zavázala, že s ním strávíte celý život a zachovávejte si svou lásku svěží v srdci i mysli.

„V manželství neexistují společné řetězy. Jsou nitky, stovky, tisíce drobných vláken, které si po celé roky splétají lidé sami.“ (Simone Signore)

Problémy v životě ne vždy přicházejí přímo a naplno. Jsou to každodenní boje, například učení se, jak žít společně, či drobné neshody, které za chvíli zapomenete. Pokaždé, když však přijde něco hezkého a radostného, je to jako další šroub, který vás spojuje.

„Neexistuje žádný krásný, přátelský a okouzlující vztah, společenství nebo společnost než dobré manželství.“ (Martin Luther King)

Přesně to by mělo manželství poskytovat – přátelský vztah, který si užíváte každý den. Můžete se spolu bavit, zatímco se navzájem milujete. Cokoliv, co by vám mohlo stát v cestě, je něco, co spolu můžete vyřešit a jít dál.

„Mým největším úspěchem byla moje schopnost přesvědčit mou ženu, aby si mě vzala.“ (Winston Churchill)

Tento citát je příjemnou připomínkou toho, že byste měli být hrdé na to, že jste tou osobou, kterou si váš partner vybral. Lidé si rádi a často připomínají výročí nebo významné události. Pokud budete na svého partnera hrdá, nikdy neztratíte ze své lásky a ani se neztratíte ve svém společném životě.

„Šťastný člověk, který najde opravdového přítele. Mnohem šťastnější je ale ten, kdo našel pravého přítele ve své manželce.“ (Franz Schubert)

Přátelství v manželství je úžasné, chtěné a zároveň univerzální. Manželství může být někdy těžké, protože ani život často není jednoduchý. Všechno je ovšem mnohem jednodušší, když je váš manžel zároveň i vaším nejlepším přítelem. Můžete mít spoustu dalších dobrých přátel kolem sebe, ale když budete vědět, že tím nejlepším je vám váš muž, bude vaše manželství ještě více zábavné a dobrodružné.

„Tajemství šťastného manželství spočívá v nalezení toho správného člověka.“ (Julia Child)

Tento citát od Julie Child dává lidem důvod k pauze i novému začátku. Je tu důležitá rovnováha mezi tím, že se těšíte na společné chvíle se svým partnerem a také že zvládáte nebýt chvíli spolu. Najděte také rovnováhu ve vašem vztahu, abyste se vyhnula stresu. Jedině tak si můžete naplno užívat své přítomnosti v době, kdy jste spolu.

„Úspěšné manželství vyžaduje opakované zamilování vždy do stejné osoby.“ (Mignon McLaughlin)

Různě upravené verze této citace se dostaly do mnoha filmů, televizních pořadů a knih, protože mluví velmi pravdivě. Nikdy nezapomínejte, proč jste se zamilovali do svého muže a připomeňte si to pokaždé, když budete potřebovat důvod, abyste se do něj znovu zamilovala. To vám pomůže vyhnout se mnoha budoucím problému a udržet ve vztahu jiskru.

„Ani muž ani žena nejsou dokonalí ani úplní jeden bez druhého. Není tedy pravděpodobné, že manželství někdy dosáhne plného potenciálu, dokud spolu manželé a manželky nebudou spolupracovat a nepoplují na stejné vlně.“ (Sheri L. Dew)

Tato myšlenka je důležitá opět pro všechny páry, bez ohledu na jejich pohlaví. Samozřejmě, že lidé mohou být sami v sobě úplní i jako jednotlivci, ale když se podíváte na manželství jako na něco, co z vás dělá tým, než jen ženu a muže odděleně, je to skvělá perspektiva, když se objeví problémy, kterým budete čelit společně a budete na sebe navzájem myslet v různých situacích namísto toho, abyste každý reagovali jen sám za sebe a ve svůj prospěch.

Svatební citáty. Co řekli o manželském svazku slavní i neslavní

Slova mohou mít velkou váhu

Citáty o manželství se mohou zdát spíše jako něco, co byste četli, kdybyste si něco takového chtěli pověsti ve vašem domě, ale vždy je dobré přemýšlet o takových velkých slovech, protože vám mohou připomenout něco, co jste zapomněli. Znovu se snažte uvědomit si, proč milujete svého partnera. Je to váš týmový spoluhráč a nikdy by neměl přestat být tím nejlepším přítelem. Pročtěte si výše uvedené citáty společně a připravte si hladkou cestu k úspěšnému manželství.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Citáty o manželství, které by si měl přečíst každý ještě před svatbou